"İŞLETMELER TEKNOLOJİK YATIRIMLARINI DEĞİŞTİRDİ"

Pandemi süreciyle birlikte özellikle işletmelerin kendi teknolojik yatırımlarında değişikliğe gittiklerini belirten  ICS Teknoloji CTO'su Turgut Çilingir, sosyal mesafe çözümleri değerlendirmesinde bulundu.

Endüstrideara

Eve İş Götürme programına konuşan ICS Teknoloji CTO - Turgut Çilingir, sosyal mesafe çözümleri üzerine ST Endüstri Radyoda bilgiler verdi.

Ne kadar aksini düşünsek de covid-19 hayatımızdan kısa vadede çıkmayacak diyen Çilingir, izole yaşam alanlarında teknolojinin kıymetinin giderek daha fazla anlaşıldığını kaydetti.

İŞLETMELER KENDİ TEKNOLOJİK YATIRIMLARINI DEĞİŞTİRDİ

Pandemi sürecinde işletmelerin kendi teknoloji yatırımlarında değişikliğe gittiğini belirten Çilingir, evde çalışma şeklinden dolayı yöneticilerin çalışanları daha kontrol edebildikleri sistemlere yöneldiklerini, özellikle RPA yani robotik süreçler, temassız ödemeler, uzaktan eğitim gibi yapıların insanların hayatına girdiğini ifade etti.

İşletmelerin teknolojilerin ilerlemesiyle beraber dijital dönüşüm projelerine yatırım yaptığını söyleyen Çilingir, pandemi öncesinde çok yavaş ilerleyen teknolojilerin algılama noktasında hareket eden bir unsur halindeyken pandemi sonrasında işletmelerin çok yoğun talep ettikleri uygulamalar olduğunu vurguladı.

“ÜRÜNLERE KATMA DEĞER SAĞLANDI”

Pandemi ile birlikte yapay zeka ve IOT gibi işletim sistemlerinin birlikte kullanabileceği ve bu işlemlerle beraber robotik süreçlere dahil edilecek yapılara kavuşulduğunu belirten Çilingir,  ürünlere katma değer sağlandığını bununda en önemli nedeninin de işletmeler ekarlılık getirdiğini ifade etti.

Çilingir, çalışanların sosyal mesafe ile gerçek zamanlı sosyal mesai takibi ikazı dışında personellerin teması, haritaların geçmişe dönük izlenmesini, sosyal mesafelerin ihlal takip raporlarının da ayrıca alındığını belirtti.
 
 

Güncelleme Tarihi: 29 Aralık 2020, 20:15
YORUM EKLE

Robot Zirvesi

Endüstri 40 Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını