İNANÇLARIMIZ YAŞAM KALİTESİNİ ETKİLİYOR

İnançlarımız yaşam kalitesini etkiliyor diyen Profesyonel Koç ve Danışman Feride Bubik Savsar, kelimelerin ve duyguların fiziksel beden ile sinerjik olarak bağlantılı olduğunu belirtti. 

Enerji Zirvesi

Etekteki Taşlar programına konuşan Profesyonel Koç ve Danışman Feride Bubik Savsar kök inançlar ve yaşam kalitesi üzerine ST Endüstri Radyoda değerlendirmede bulundu.

Hayatımızı sınırlayan veya kısıtlayan bazı şeyleri tekrar tekrar yaşıyorsak ve bu bizim kendimizi başarısız ve değersiz hissetmemize sebep oluyorsa demek ki bazen kendimizde gözlem yapmamız gereken durumlar var diyen Savsar, inancı da bir şey konusunda ‘emin olma’ durumu olarak açıklıyor.

BİLİNÇALTI BİR ÇIKARIMDA BULUNUYOR

Savsar, “Bizim hayata dair en önemli inançlarımız, iyi-kötü, doğru-yanlış veya duygularımızı yönetme konusundaki inançlarımız özellikle çocukluk dönemimizde atılıyor. 0-7 yaş aralığı hep önemsenir çünkü bilinçaltının açık olduğu bir dönemdir burası.” dedi.

Kişi nasıl bir kültürde yaşamışsa ve bakımı kimin tarafından mesulse onun duygularını tamamen alır diyen Savsar, o dönemde bilinçaltının kişilerin düşüncelerinden, duygularından, olumlu veya olumsuz davranışlarından bir çıkarımda bulunduğunu belirtti.

İNANÇLAR YAŞAM KALİTESİNİ ETKİLİYOR

Çoğu zaman bilinçsiz zihinle hareket edildiğinde kararların verildiğinin zannedildiğini ifade eden Sansar, bilimsel olarak kanıtlanmış verilerle; bilinçli zihin ile inanç olarak algılanan durumun oranının %12 olduğunu belirtti.

Sansar,” Çocuklukta ne gördüyseniz ve bilinçaltınızda ne varsa ona göre hareket ederiz. Örneğin, çocuklara küçükken başarı olursan seni severiz düşüncesinin empoze edilmesi verilebilir. Kişiler takdir görmek, onay almak gibi kodu vardır.” dedi.

Savsar, düşüncelerin, kelimelerin ve duyguların fiziksel beden ile sinerjik olarak bağlantılı olduğunu söyleyerek, inançların hayat kalitesini etkilediğini de sözlerine ekledi.
 

Güncelleme Tarihi: 22 Aralık 2020, 13:54
YORUM EKLE

Proses Zirvesi

Enerji Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını