GEBZE’DE KURŞUN İMALAT FABRİKASI KURDU

Türkiye’nin ekonomik darboğazdan çıkması için üzerimize düşeni yapıyoruz diyen Kavis Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Rafet Maniş, 2021 hedeflerini attırdıklarını ve yatırımlarına Gebze'de kurşun imalat fabrikası eklediklerini belirtti.

Endüstrideara

Kavis Yapı olarak cami ve tarihi eser restorasyonunun yanı sıra kurşun imalatı, alüminyum, titanyum, alaşımlı çinko vb. imalat ve uygulamaları yaptıklarını belirten Kavis Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Rafet Maniş, mimari proje, tasarım ve sahada uygulama çalışmaları yaptıklarını söyledi.

Yapı sektörüne dair Endüstri Radyo’da değerlendirmede bulunan ve Covid-19 salgını nedeniyle tüm dünyada olduğu gibi Türkiye'de de sektörlerin sıkıntılar yaşandığını belirten Maniş, sektörün ayakta kalabilmesi ve işlerine devam edebilmeleri için şirket olarak genel sağlık kurallarına uyma konusunda bir takım seminerler düzenlediklerini ve çalışanlara düzenli testler yaptırdıklarını vurguladı.

GEBZE’DE KURŞUN İMALAT FABRİKASI

Ekonomik olarak şirketlerin durumdan etkilenmesinin yanında Temmuz ve Ağustos aylarından sonra sektörde iyileşmeler olduğunu söyleyen Maniş, bu süreç içerisinde 2021 hedeflerini attırdıklarını ve yatırımlar yaptıklarını belirtti.

Maniş, “Ülkemizin ekonomik darboğazdan çıkması için üzerimize düşeni yapmaya çalışıyoruz. Kavis Yapı olarak Gebze’de bir kurşun imalatı fabrikası kurduk. Hem istihdam sağlaması açısından hem de sektöre katkı olması açısından önemli olduğunu düşünüyorum.” dedi.

YERLİ ÜRETİMİN ÖNEMİ ARTTI

Yapı sektöründe faaliyet gösteren bir şirket olarak isteriz ki kullandığımız malzemelerimiz ülkemizde üretilsin diyen Maniş, bu anlamda sanayicilere önemli görevler düştüğünün altını çizerek, özellikle salgın sürecinden sonra sadece inşaat sektöründe değil her sektörde yerli üretimin artırılması gerektiğini vurguladı.
 
 

Güncelleme Tarihi: 19 Ocak 2021, 11:50
YORUM EKLE

Proses Zirvesi

Enerji Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını