banner1322
x

DURUM KAÇINILMAZSA ORGANİZE OLMANIZ ŞART

Edim Ders Evi Kurucusu Emine Çaşkurlu, pandemi sürecinin eğitime olan etkisi üzerine değerlendirmelerde bulundu. 

Endüstrideara

Çiğdem Aydoğdu’nun hazırlayıp sunduğu Turizm Gündemi programına katılan Edim Ders Evi Kurucusu Emine Çaşkurlu pandemi sürecinde eğitimde yaşanan değişimleri ST Endüstri Radyoda değerlendirdi.

2002 yılından beri eğitim sektörünün içinde olan, birebir ve küçük gruplarla yapılan çalışmaları organize eden Emine Çaşkurlu, Bakırköy’de bulunan Edim Ders Evi’nde eğitim faaliyetlerine devam ediyor. 

Giderek daha özel ilgi ve dokunuşlar bekleyen bir kitle ile çalıştıklarını belirten Çaşkurlu, gençlerin eğitime bakışları ve hayatı organize edişlerinde değişimler olduğunu kaydetti. Çaşkurlu, hem öğrencilerde karakter analizi yapıp hem de sınava hazırladıklarının altını çizerek hangi mesleğin onların için daha uygun olduğuna birlikte belirlemeye gayret ettiklerini vurguladı. 

“DİKKAT ETMEMİZ GEREKEN KONU; BİLGİYİ ALMAK”

Sadece pandemi sürecinde değil hayatın her evresinde sınav sistemi ve müfredatların değiştiğini belirten Çaşkurlu, ne olursa olsun günün sonunda mutlaka bir sınav verildiğinin bilincinde olmanın gerektiğini vurguladı. Çaşkurlu,” Hem merkezi sınavlar hem de LGS adına söylüyorum, tarihler değişse de günün sonunda bu sınavlar yapıldı. Bu sınavlarla birlikte biz geleceğimizi belirliyoruz. Dikkat etmemiz gereken tek konu şu; bilgiyi almak. Rafine bilgiye ulaştıktan sonra bu bilgiyi sınava yansıtacak şekilde kendimizi akademik olarak tamamlamamız gerekiyor.” dedi.

Sisteme kafa yormak ve sistemle ilgilenmenin vakit kaybı yarattığını belirten Çaşkurlu, kurum olarak da bu belirsizlikleri tartışmaya açmadıklarını sözlerine ekledi. 

“DURUM KAÇINILMAZSA ORGANİZE OLMAK ZORUNDASINIZ”

Pandemi başladığında tedbirleri almak adına çalışmalar yaptıklarını belirten Çaşkurlu, “Öğrencilerimize ve öğretmenlerimize uzaktan eğitim yapacağımızın bilgisini verdik. 16 Mart sabahı hiçbir şekilde vakit kaybetmeksizin çalışmalarımıza başladık. Durum kaçınılmaz ise organize olmaktan sorumlusunuz. Bunu da en verimli ve olabildiğince çabuk yapmak gerekiyor. “ dedi.

Süreç ilerledikten sonra edindikleri geri bildirimlere göre öğrencilerin bu çalışma planından memnun kaldıklarını dile getiren Çaşkurlu, ailesi ile daha fazla yakınlaştığı için memnun olan aileler ve farklı formatta eğitme heyecanına ortak olan öğretmenleri gördükçe sürecin pozitif etkileriyle karşılaştıklarını sözlerine ekledi. 


 

Güncelleme Tarihi: 20 Kasım 2020, 10:49
YORUM EKLE

Proses Zirvesi

Endüstri 40 Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını