banner1013
x

ANNELERİN HAYATINI KOLAYLAŞTIRAN UYGULAMA

Kidokit Kurucu Ortağı Baki Kara, okul öncesi eğitimin çocuklar için önemli olduğunu vurgulayarak uygulama içinde çocukları geliştirecek çeşitli eğitim ve oyun videolarının bulunduğunu söyledi.

ANNELERİN HAYATINI KOLAYLAŞTIRAN UYGULAMA
EndüstrideAra2

Zamana Kafa Tutanlar programına konuk olan Kidokit Kurucu Ortağı Baki Kara, annelerin hayatını kurtaran mobil uygulama üzerine Endüstri Radyo’da bilgiler verdi.

Kidokit uygulamasının, o dönemlerde ortağı olan Funda Güngör Akpınar’ın  fikri olduğunu ve markalaşma konusunda birlikte çalıştıklarını belirten Kara, özellikle anne olma sürecinde ciddi zorluklar yaşamış ve iyi kaynaklara erişememiş  kadınlara destek olmak amacıyla harekete geçtiklerini belirtti.

Kara, “Özellikle okul öncesi eğitim çocukların gelişiminde çok önemli bir yer kaplıyor. Bunu fark ettik ve çocuk 6 yaşına gelene kadar beyin gelişiminin yüzde 90’ını tamamlanıyor. Bu yaşlara odaklanan ülkelerin refah seviyeleri de çok yüksek. Biz de buradan hareketle henüz okul ile çalışmamış çocukların gelişimine katkı bulunmak için yola çıktık. “ dedi.

Kidokit uygulamasının içinde yaklaşık bin kadar eğitim videoları olduğunu söyleyen Kara, çocukların gelişimini etkileyen çeşitli aktivitelerin ve oyunların da bulunduğunu ifade etti.

Kara, günlük programı doğru şekilde uygulama sonucunda çocukların gelişiminin takip edilme şansı olduğunu da vurguladı.

Programın tamamını buradan dinleyebilirsiniz.

Güncelleme Tarihi: 09 Nisan 2021, 18:23
YORUM EKLE

Robot Zirvesi

Proses Zirvesi

Dergiler