E-ticaret sektörüne katma değer sağlama hedefiyle inovatif, sürdürülebilir ve teknoloji destekli hizmetleriyle gönderi teslim alma-teslim etme süreçlerini kolaylaştırmakta olan pudo, Türkiye’nin önde gelen kargo şirketlerinden birisi olan Aras Kargo ile önemli bir iş birliğine imza attı. Sağlanan iş birliği sayesinde Aras Kargo müşterileri, kendilerine en uygun konumdaki pudo noktasını tercih ederek, kargolarını haftanın 7 günü 24 saat teslim alabilecekler. Gönderi Aras Kargo taşıyıcıları tarafından pudo’ya bırakıldığında müşteriye iletilen SMS içindeki QR linki ile gönderi temassız bir şekilde günün 24 saati seçili noktadan teslim alınabiliyor. 

PUDO İLE KARGO SÜREÇLERİNDE ZAMANDAN TASARRUF DÖNEMİ

Aras Kargo müşterilerine sağlanan bir diğer kolaylık ise sipariş oluştururken pudo’yu seçmiş olmasalar dahi gönderileri dağıtıma çıktığında, eğer gönderilerini belirttikleri adresten alamayacaklar ise Aras Kargo tarafından iletilen SMS’te bulunan alternatif teslimat noktaları arasında bulunan en yakın pudo noktasından kargolarını günün istediği her saatinde teslim alabilecek olmaları. Bu sayede gönderi sahipleri zamandan tasarruf ederlerken, adreste bulunma zorunluluğundan da kurtulmuş olacaklar.
 
Ayrıca sisteme entegre olarak son dağıtım noktasındaki süreçleri için tekrarlanan maliyetlerin önüne geçilecek ve ek bir yatırıma gerek olmadan operasyonel verimlilik, sistemde işlevsellik, teslim etme / teslim alma hızı gibi ciddi avantajlar elde edilecek. Yaşam alanlarına konumlanan yüzlerce pudo noktası ile milyonlarca kullanıcı günün her saati  hızlı ve kolay gönderi teslim alma deneyimine erişecek.

LOJİSTİKTE SÜRDÜRÜLEBİLİRLİĞİN ANAHTARI TEKNOLOJİ YATIRIMI LOJİSTİKTE SÜRDÜRÜLEBİLİRLİĞİN ANAHTARI TEKNOLOJİ YATIRIMI

pudo, kendine ait mühendislik zekası ve geliştirdikleri yazılım çözümleri üzerine kurulu yapısı ile tüm potansiyel iş ortaklarıyla iş birliklerini genişletiyor. İş ortakları için hazırlanan özel servisleri ile paydaşlarının şeffaf bir şekilde pudo üzerinden gerçekleşen tüm süreçlerini izleyebilmelerini sağlıyor. Ayrıca ileri raporlamalar alabiliyor ve pudo sistemleri üzerinden oluşan verileri ile iyileştirmeler anlamında geri bildirimler alabiliyorlar.