banner1339
x

SÖZAL KİMYA'DAN YÜZDE 65 BÜYÜME HEDEFİ

Sürdürülebilir büyüme hedefiyle global marka olma yolunda çalışmalarına ivme kazandıran Sözal Kimya, 2021 yılında yüzde 65 büyüme hedefi belirledi.

SÖZAL KİMYA'DAN YÜZDE 65 BÜYÜME HEDEFİ
Endüstri 40 Zirvesi

Sürdürülebilir büyüme hedefiyle global marka olma yolunda çalışmalarını hızlandıran, Ar-Ge alanında farklı iş birliklerine hazırlanan Sözal Kimya, 2021 yılı için yüzde 65 büyüme hedefiyle yola çıktı.

YATIRIMLARIYLA FAALİYET ALANINI BÜYÜTTÜ

Tekstil kimyasalları ve boyar maddeleri alanında  2007 yılından beri faaliyetlerini sürdüren firma, plastik, su kimyasalları ve hijyen grubu yatırımlarıyla faaliyet alanını genişletti.

Türkiye’nin yanı sıra dünyanın farklı coğraflarına ihracat yapan şirket, Bursa’da yer alan üretim tesislerinde tekstil alanında 8 bin 111 metrekare  plastik bölümünde ise 11 bin metrekarelik alanda üretim faaliyetlerini gerçekleştiriyor.

Şirket kimya alanında yıllık 72 bin ton, plastikte ise 12 bin 500 ton üretim kapasitesine sahip.

"İNOVASYON ÇALIŞMALARIMIZI 30 KİŞİYLE SÜRDÜRÜYORUZ"

Sözal Kimya Yönetim Kurulu Başkanı Eren Sözal, kimya sektörüne çeşitli alanlarda hizmet sunduklarını ifade ederek faaliyetleriyle ilgili bilgilendirmelerde bulundu.

Faaliyetlerine 2007'de tekstil yardımcı kimyasalları ve tekstil boyar maddeleri ile başladıklarını kaydeden Sözal, "Çalışma alanlarımızı 2016 yılında plastik sektörüne giriş yaparak daha da genişlettik ve masterbatch (plastikleri renklendirmek veya plastiğe başka özellikler kazandırmak için kullanılan plastik için katı bir katkı maddesi) üretimi ile plastik sektörüne boyar madde üretimi gerçekleştiriyoruz. Geçtiğimiz yıl itibarıyla faaliyet alanlarımıza su kimyasalları ve hijyen grubunu da dahil ederek ana ürün segmentimizi oluşturduk. 2017'de kurduğumuz Ar-Ge merkezimizde inovasyon çalışmalarımızı 30 kişilik ekibimiz ile gerçekleştiriyoruz." şeklinde konuştu.

"PLASTİK VE KİMYADA BÜYÜK YATIRIM PLANLARIMIZ VAR"

Ar-Ge alanında iş birlikleriyle önemli bir ilerleme hedeflediklerini dile getiren Sözal, plastik ve kimyada büyük yatırım planlarının bulunduğunu belirtti. 

Sözal, "Sağlıklı ve sürdürülebilir büyümenin ancak bilgi ve teknolojiye yapılan yatırımlarla daha ileriye taşınacağına inanıyoruz. Bu doğrultuda, Bilgi Teknolojileri departmanımızı özelleştirerek, yazılım alanında hem ulusal, hem de global teknoloji firmaları ile rekabet edebilecek çözümler geliştirmeyi ve yazılım sektörüne katma değerli ürünler kazandırmayı hedefliyoruz. Satış hacmimizde bir önceki yıla göre yüzde 30 oranında büyüme kaydettik." şeklinde konuştu. 

"YENİ ÜRÜNÜMÜZLE SEKTÖRE BİR İLK KAZANDIRACAĞIZ"

Sözal, 2021 yılında 25 bin tonluk kapasite artışına giderek yüzde 65’lik büyüme hedeflediklerinin altını çizerek, Ar-Ge ekipleriyle beraber 4 fazdan oluşacak bir ürünün hazırlıklarını yaptıklarını ve katma değerli bu ürünle sektöre bir ilk kazandıracaklarını söyledi.


 

Güncelleme Tarihi: 19 Nisan 2021, 11:52
YORUM EKLE

Endress

Honeywell

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını