Polisan Holding, üretim sahalarında, operasyon süreçlerinde ve genel merkez binasında uluslararası geçerliliği olan I-REC Sertifikalı yenilenebilir kaynaklardan elde edilen elektriği kullandığını belgeledi. Polisan, elektrik tüketiminin yüzde 50’sini yenilenebilir enerji kaynaklarından sağlıyor. Holding ayrıca doğrudan ve dolaylı kontrolünde olan karbon yoğunluğu azaltım oranını ise 2012 yılına göre yüzde 53’e çıkardı.  

“İKLİM DEĞİŞİKLİĞİYLE OLAN MÜCADELEMİZ SÜRÜYOR”

Polisan Holding, sürdürülebilirlik stratejisi kapsamında iklim değişikliği ile mücadelede önemli bir başarıya daha imza attı. Kısa bir süre önce Karbon Saydamlık Projesi (CDP) İklim Değişikliği ve Su Güvenliği programlarındaki performans notunu “B-” seviyesine yükselten ve globalde bu nota sahip 33 Türk şirketinden biri olan Polisan Holding, karbon emisyon yoğunluğu azaltım oranını %53’e yükselttiğini duyurdu. Konuyla ilgili açıklama gerçekleştiren Polisan Holding CEO’su Mehmet Hacıkamiloğlu, “Yenilenebilir enerji kaynaklarını kullanarak 2025 yılına kadar karbon emisyonunu sıfıra indirmeyi hedefliyoruz. Tüm sahalarımızda, ofislerimizde, genel müdürlük binamızda ve operasyonlarımızda elektrik enerjisi tüketimimizin yüzde 50’sini yenilenebilir enerji kaynaklarından karşılıyoruz. Bu konuyla ilgili olarak Uluslararası I-REC sertifikalarımızı da aldık. Karbon emisyon yoğunluğu azaltım oranımızı yüzde 39’dan yüzde 53’e yükselttik. Elde ettiğimiz bu başarıdan dolayı mutluyuz. Hedeflerimize ulaşmak için karbon emiyonlarımızı sıfırlamak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. İklim değişikliğiyle olan mücadelemiz devam ediyor” dedi. 
 

YENİLENEBİLİR ENERJİ VE E-MOBİLİTE ŞARJ FUARI ANKARA’DA GERÇEKLEŞECEK YENİLENEBİLİR ENERJİ VE E-MOBİLİTE ŞARJ FUARI ANKARA’DA GERÇEKLEŞECEK