Haber: Bikem Ögünç Demir

ISO 500 2023 Araştırmasında Sanayinin Teknolojik Gelişiminde Dikkat Çeken Veriler ISO 500 2023 Araştırmasında Sanayinin Teknolojik Gelişiminde Dikkat Çeken Veriler

E-ticaret ve mikro fulfillment hizmeti patlaması yaşanan perakende sektörü, çarpıcı biçimde değişiyor. Online alışveriş ve eve teslim seçeneklerine yönelik tüketici talebindeki artış, perakendecileri, dağıtım merkezleri ve depolardaki süreçleri yeniden değerlendirme ve teknolojik yenilikler ile verimliliklerini arttırma ihtiyacını ortaya çıkarıyor. Artan bu yükün bir kısmını hafifletmek için akıllı sensör teknolojileri, üretim ve lojistik süreçlerinin iyileştirilmesine yardımcı oluyor.

MASTER DATA YÖNETİMİ

Sektördeki tüm bu değişiklikler, bir depodaki alanı optimize etmenin en etkili yolunu belirlemeyi imkansız hale getirebiliyor. Bu zorluğun önündeki en büyük engellerden biri doğru ürün verilerini bulmak. Master data toplama ve boyutlandırma verileri, bir tesise giren veya çıkan tüm ürünleri analiz etmenize yardımcı oluyor. Toplandıktan sonra, tüm bu veriler depo yönetim sisteminize gönderiliyor ve bu da alanı optimize etmenizi kolaylaştırıyor.

SICK, Master Data Analyzer (MDA), bir tesise giren veya tesisten çıkan tüm ürünler için master dataları boyut, ağırlık, barkod ve fotoğraf olarak oluşturur ve bunları depo yönetim sisteminize gönderiyor. Bu verilerle, deponuzda her üründen ne kadar olduğunu ve tam konumunu öğrenebiliyorsunuz. Alanı optimize etme imkanının yanı sıra bu veriler, aynı zamanda teslimatları daha iyi yönetmenize de olanak sağlıyor.

MDA Vision, süreçleri optimize etmek ve şeffaflığı artırmak için 3D anlık görüntü teknolojisini kullanıyor. Master dataların hızlı ve hassas bir şekilde kaydedilmesi, gelişmiş rota planlamasına olanak tanıyarak depolama alanı ve araç yakıtında büyük maliyet tasarrufu sağlıyor.

Editör: Haber Merkezi