banner1322
x

ZORLU TEKSTİL SÜRDÜRÜLEBİLİRLİĞİNİ TESCİLLEDİ

Zorlu Tekstil, Zorluteks ve Hometeks fabrikalarında “Sürdürülebilir Tekstil Üretimi” sertifikasyon sürecini en yüksek seviyede tamamladı ve belgelendirdi.

ZORLU TEKSTİL SÜRDÜRÜLEBİLİRLİĞİNİ TESCİLLEDİ
Endüstrideara

Zorlu Holding Tekstil Grubu 360 derecelik bir anlayışla iş süreçlerinde sürdürülebilirliği esas alarak çalışmalarına devam ediyor. Zorlu Tekstil son olarak STeP by Oeko-Tex, "Sustainable Textile Production" yani Sürdürülebilir Tekstil Üretimi sertifikasyonunu en yüksek seviyede tamamladı. Konuyla ilgili genel bir değerlendirmede bulunan Zorluteks Genel Müdür Cemil Çiçek, sürdürülebilirlikle ilgili kriterleri karşılayamadığınız taktirde küresel şirketlerin o ürünleri almadığını hatırlattı. Üretim yaparken çevresel etkiler, çalışanlara sağlanan iş ortamı, kullanılan hammadde ve proses yönetiminde uygulanan yöntemler gibi sürdürülebilirlik kriterlerin oldukça önemli olduğuna dikkat çeken Çiçek, aklınıza dahi gelmeyecek çok ciddi sürdürülebilirlik kriterleri var. Eğer dünya devi şirketlerle çalışmak istiyorsanız bunların hepsini yerine getirmelisiniz” dedi.

İŞ MODELİNİ SÜRDÜRÜLEBİLİRLİKLE ŞEKİLLENDİRİYOR 

Çiçek sözlerine şu şekilde devam etti: “Biz tüm iş modelimizi sürdürülebilirlikle şekillendiren bir tekstil şirketi olarak bu konuda uzun yıllardır çalışıyoruz. Tüm bu kriterleri karşıladığımız için dünya devi perakendecilerle çalışıyoruz. Aldığımız STeP by Oeko-Tex sertifikası aslında bunu belgelendirirken aynı zamanda bizim sürdürülebilirlikle ilgili yıllardır yaptığımız yatırımın ve hayata geçirdiğimiz kurumsal dönüşümün ne kadar doğru olduğunu bir kez daha gösteriyor. Dünya devlerinin inovatif iş ortağı olan Zorlu Tekstil’in, aldığı bu sertifikayla sadece çalıştığı dünya perakende devleriyle olan işlerini geliştirmekle kalmayacağına; aynı zamanda hepimizin hayali olan sürdürülebilirlikle şekillenen daha iyi bir geleceğe ulaşma yolunda da ciddi katkılar sağlayacağına inanıyorum.” 

Güncelleme Tarihi: 18 Ağustos 2020, 09:03
YORUM EKLE

Fatih Otomasyon

Secomea-pc

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını