banner1322
x

YENİ CAM DOLUM HATTINI DEVREYE ALDI

Oğuz Gıda, 5 milyon avro yatırım bedeliyle devreye aldığı cam dolum hattı sayesinde saatte 50 bin adet üretim gerçekleştiriyor.

YENİ CAM DOLUM HATTINI DEVREYE ALDI
Endüstrideara

İçecek sektöründe faaliyet gösteren Oğuz Gıda, koronavirüs salgını nedeniyle oluşan pandemi süresince yatırımlarına devam etti. 5 milyon avro yatırım bedeliyle devreye aldığı yeni cam dolu hattı ile üretim kapasitesini artırdı. 

50 BİN ADET ÜRETİM KAPASİTESİ 

Gazlı ve meyveli içecekler, vitamin içecekleri, enerji içecekleri, sporcu içecekleri, şerbet, gazoz ve soda gibi pek çok farklı içecek grubunun üretimini gerçekleştiren firmanın hayata geçirdiği son yatırımı cam dolum hattının saatte 50 bin adet üretim kapasitesi bulunuyor. Vida kapak, taç kapak ve twist-off (çevir-aç) taç kapak alternatifleriyle üretim yapabilen hattın; 200 ml, 250 ml, 330 ml gazlı içecek, meyve suyu, alkolsüz malt içecek, 700 ml, 1000 ml gazlı içecek, yüzde 100 meyve suyu, malt içecek, gazlı su ve koruyucu içermeyen ürün üretimi yapacağı bildirildi.

BEŞİNCİ FABRİKASINI KONYA EREĞLİ’DE AÇMIŞTI

Oğuz Gıda’nın ikisi Adana’da olmak üzere toplam dört fabrikası bulunuyor. Diğer iki fabrikası ise Bolu ve Sakarya’da yer alıyor. Oğuz Gıda beşinci üretim tesisini 2019 yılının sonlarında 30 milyon TL’lik yatırımla Konya Ereğli’de açmıştı. Açık alanı 101 bin metrekare ve kapalı alanı 20 bin metrekare olan beşinci fabrikasında kendi çiftliklerinde, kendi hayvanlarından elde ettiği sütü işleyerek günde 250 bin litrelik süt dolumu gerçekleştiriyor. 
 

Güncelleme Tarihi: 18 Ağustos 2020, 19:25
YORUM EKLE

Endaş

Aha Sanyodenki

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını