banner1339
x

Yalın üretim projesi ile ödülü kaptı

Baymak, Boyler ürünlerinin kaynak operasyonlarının yapıldığı hatlarda 2018 itibarıyla başlanan yalın üretim projesiyle ödül aldı. Projenin sonunda “işçilik maliyetlerinin azalması, üretim kalitesinin artması, hat çalışanlarında motivasyonun yükselmesi, toplam verimliliğin üst seviyeye çıkması” hedeflerine ulaşan Baymak ekibi ödüllendirildi.

Yalın üretim projesi ile ödülü kaptı
Robot Zirvesi

BDR Therma Group tarafından her yıl düzenlenen ve dünyanın farklı ülkelerinde yer alan üretim tesislerinin değerlendirildiği “BDR Thermea Excellence Competition” yarışmasında Baymak, yalın üretim projesiyle ödülün sahibi oldu.  Avrupa’nın en büyük ısıtma gruplarından BDR Therma Group’un her yıl düzenlediği “BDR Thermea Excellence Competition” yarışmasında Baymak, Boyler ürünlerinin kaynak operasyonlarının yapıldığı hatlarda 2018 itibarıyla başlanan yalın üretim projesiyle ödül aldı. BDR bünyesinde, 9 ülkede bulunan 15 üretim tesisinin katılım gösterdiği yarışmada yalın üretim projeleri değerlendirildi. 

İŞ İSTASYONLARI YENİDEN TASARLANDI

Baymak bu yıl yarışmaya “Boyler ürünlerinin kaynak operasyonlarının yapıldığı hatlarda 2018 itibarıyla başlanan yalın üretim” projesiyle katıldı. Katma değer sağlamayan süreçleri minimize etmenin ön plana çıkarıldığı yarışmada “taşıma süreci” odak noktası oldu.  Proje ile birlikte taşımalar minimize edildi ve üretim hattı yeniden inşa edildi. Bu sayede üretim akışı değişirken katma değer sağlamayan süreçler de tedarikçilerin katkılarıyla ortadan kaldırıldı. Taşıma süreci içerisinde işleri kolaylaştırmak için iş istasyonları yeniden tasarlandı. 

YALIN ÜRETİM METOTLARI UYGULANDI

Projede aynı zamanda yalın üretim metotlarından 5S olarak bilinen Seiri (Sınıflandırma-Ayıklama), Seiton (Düzenleme- Yerleştirme), Seiso (Temizlik), Seiketsu (Standartlaştırma) uygulandı. Baymak ekibi projede Shitsuke (Disiplin- kuralların takibi, sürekliliğin sağlanması) yöntemine de yer verdi. Çalışmada Kaizen (Sürekli İyileştirme) ile tüm çalışanların fikirleri değerlendirildi. Projenin sonunda ise “işçilik maliyetlerinin azalması, üretim kalitesinin artması, hat çalışanlarında motivasyonun yükselmesi, toplam verimliliğin üst seviyeye çıkması” hedeflerine ulaşan Baymak ekibi ödüllendirildi. BDR Thermea Excellence Competition’da Baymak ile beraber İtalya’dan Baxi sPa ve Almanya’dan Broetje de ödüllendirildi. 

Güncelleme Tarihi: 07 Kasım 2018, 15:56
YORUM EKLE

Endaş

Secomea-pc

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını