banner1013
x

Volkswagen ve Ford güçlerini birleştiriyor!

Otomotiv dünyasının iki devi, Ford ve VW ticari araçlar üzerinde güçlerini birleştiriyor. VW, Ford’un otonom sürüşüne, Ford ise VW'nin MEB mimarisine odaklandı.

Volkswagen ve Ford güçlerini birleştiriyor!
EndüstrideAra - Haber Detay

Volkswagen ve Ford’un konuşulan ortaklığı resmiyete kavuştu. Reuters'ın ciddi iddiaları ile başlayan söylentilerin doğru olduğu Detroit Otomobil Fuarı'nda su yüzüne çıktı. Otomotiv endüstrisinin iki dev ismi ortaklığını resmen açıkladı.

VOLKSWAGEN İLE FORD'UN ORTAKLIĞI NE ZAMAN BAŞLIYOR?

2019 Ford Explorer ST, 400 beygir gücüyle Detroit'te görücüye çıktı.
Volkswagen ve Ford; otonom otomobiller, ticari araçlar ve elektrikli modellere odaklanarak, işbirliği yapacaklar. Ford CEO'su Jim Hackett ve Volkswagen CEO'su Herbert Diess'in ortak açıklaması, bu ortaklığın 2022’de resmen başlayacağı şeklinde. Bununla birlikte, 2022’de, iki otomotiv devinin ortaklığında, kurumlar arası herhangi bir hisse değişiminin söz konusu olmadığı vurgulanıyor.

FORD’UN OTONOM SÜRÜŞÜ, VW’NİN MEB MİMARİSİ

Geçtiğimiz hafta, otomotiv dünyasının gündemine getirilen iddiaya göre Volkswagen Ford'un otonom sürüş bölümüne ilgi gösterip, yatırımını bu konuya odaklarken, Ford, Volkswagen'in elektrikli otomobile entegre ettiği MEB mimarisini lisanslamayı hedefliyor.

Güncelleme Tarihi: 16 Ocak 2019, 17:39
YORUM EKLE

Marmatek

Dyson

Dergiler