VESTEL’İN MÜŞTERİ HİZMETLERİ KALİTESİ İKİNCİ DEFA TESCİLLENDİ

Vestel, müşteri hizmetleri kalitesinin uluslararası standartlarda olduğunu belgeleyen ISO 18295-1 Müşteri İletişim Merkezi Hizmet Standardını ikinci kez almaya layık görüldü.

VESTEL’İN MÜŞTERİ HİZMETLERİ KALİTESİ İKİNCİ DEFA TESCİLLENDİ
Endüstrideara

Çağrı Merkezleri Derneği (ÇMD), Türkiye’de sunulan çağrı merkezi hizmet kalitesinin uluslararası standartlara ulaşması için yaptığı çalışmalar kapsamında, Bureau Veritas iş birliğiyle ISO 18295-1 Müşteri İletişim Merkezi Hizmet Standardını tüm sektörde yaygınlaştırmayı sürdürüyor. 

Vestel, müşteri iletişim merkezlerine ilişkin tüm süreçlerin denetlendiği ve değerlendirmelerin gerçekleştirildiği belgelendirme sürecini 2. defa başarıyla noktaladı. Çağrı Merkezleri Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Rengin Ağılönü, Vestel Müşteri Hizmetleri Genel Müdür Yardımcısı Yıldıray Başkurt’a ISO 18295-1 Müşteri İletişim Merkezi Standardı Belgesini ikinci defa takdim etti.

HİZMET STANDARTLARI ÖNEMLİ BİR REKABET  ÖĞESİ

Çağrı Merkezleri Derneği Yönetim Kurulu Başkanı olan Rengin Ağılönü, belgelendirme sürecini başarıyla tamamlayan Vestel’i kutlaraken, sektörün sağlıklı bir şekilde büyüyebilmesi için hizmet standartlarının belirlenmesine büyük önem verdiklerini, bu anlamda ISO 18295-1 Müşteri İletişim Merkezi Standardının özel bir rol üstlendiğini vurgulayarak, “çağrı merkezlerindeki süreçleri kapsamlı bir şekilde ele alan bu standart, firmalar için hem bir rekabet unsuru oluşturuyor hem de onları hizmet kalitelerini artırmaları yönünde motive ediyor, yol gösteriyor” şeklinde konuştu.  

Vestel Müşteri Hizmetleri Genel Müdür Yardımcısı olan Yıldıray Başkurt ise Vestel İletişim Merkezimizin amacının her zaman müşterilerine benzersiz deneyimler yaşatmak olduğunu vurgulayarak ‘’Bu amaçla yaptığımız tüm çalışmaların ve sunduğumuz hizmet kalitesinin uluslararası standartlarda olduğunun bağımsız bir kurum tarafından değerlendirilerek belgelenmesini istedik. ISO 18295-1 Müşteri İletişim Merkezi Standardı'nı tüm sektörde yaygınlaştırmaya yönelik üstlendiği rolle birlikte, çağrı merkezi sektörüne değerli katkıları ve yönlendirmelerine güvendiğimiz için süreci Çağrı Merkezleri Derneği ile yürütmek istedik’’dedi. Mevcut belgemizin üç yılı tamamlandığı için belge yenileme başvurumuz oldu. Vestel bünyesindeki iç denetimlerimizle de standartta yer alan tüm hizmet şartları için kendimizi değerlendirdik ve belgeyi yeniden almaya hak kazandık’’ şeklinde konuştu.

HİZMETLERİMİZİN SİSTEMATİK, ÖLÇÜLEBİLİR VE İZLENEBİLİR BİR ŞEKİLDE YÖNETİLDİĞİNİ BELGELEDİK.

Sundukları hizmetin arkasında olduklarını söyleyen Başkurt, sözlerine şöyle noktaladı: ‘’Sunduğumuz hizmetin arkasındayız. Hizmetlerimizin sistematik, ölçülebilir ve izlenebilir bir şekilde yönetildiğinin bağımsız olarak değerlendirilmesi ve uluslararası standartlarda olduğunun belgelenmesi de ayrıca çok önemli. Çağrı merkezi sektöründe değişimin öncüsü olmak için yaptığımız tüm yatırımların doğruluğunu bir anlamda onaylatmış oluyoruz. Gelişimin sürekliliğini sağlamak için de kendi içimizde motive edici bir unsur olduğunu söyleyebiliriz.’’
 

Güncelleme Tarihi: 21 Şubat 2022, 18:07
YORUM EKLE

Leroy

Secomea-pc

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını