banner1322
x

Üretim kalitesini yeni sertifika ile tescilledi

Wee Baby, üretim kalitesini BRC HCP sertifikasını A grade seviyesinde alarak tescilledi. Böylece, Türkiye’de sektöründe üretim kalitesini en üst standartlarda tescilleyen ilk ve tek firma oldu.

Üretim kalitesini yeni sertifika ile tescilledi
Enerji Zirvesi

Uluslararası standartlarında ürünler üreten Wee Baby, Türkiye’de biberon ve emzik sektöründe bu sertifikayı alan tek firma olarak dünya markaları ile aynı kalite standartlarında üretim yaptığını kanıtladı. Anne bebek sektöründe FDA onaylı hammaddelerle üretim yapan ve trendlere göre ürünlerini geliştiren Wee Baby; üretiminin kalite ve hijyenini uluslararası alanda önemli bir denetim kabul edilen BRC (British Retail Consortium) HCP Sertifikası’nı A grade alarak kanıtladı. Biberon ve emzik sektörünün pazar lideri Wee Baby, Türkiye’de bu sektörde üretim kalitesini en üst standartlarda tescilleyen ilk ve tek firma oldu. Dünya markaları ile aynı standartları karşıladığı belgelenen Wee Baby’nin yerli üretici olarak global pazarda güç kazanması hedefleniyor. 

BRC SERTİFİKASI ALAN TEK FİRMA

Wee Baby Genel Müdürü Burak Özbaşoğlu, yaptığı açıklamada Türkiye’de sektörde BRC Sertifikası alan tek firma olmalarının haklı gururu yaşadıklarını belirterek şunları söyledi: “Yerli üretimin daha fazla önem kazandığı bir dönemden geçiyoruz. Yerli üretim yapan bir firma olarak, kalitemizi uluslararası kabul görmüş bir standart tarafından tescillemenin gururunu yaşıyoruz. Türkiye’de emzik ve biberon kategorisinde bu belgeye sahip olan tek firmayız. BRC HCP denetimini A grade yani en yüksek puan ile geçtiğimiz için de ayrıca gururluyuz. EN Standartlarında ürettiğimiz ürünlerimizi akredite laboratuvarlarda test ettirerek doğrulatmakta olmamız güvenli ürün ürettiğimizin garantisidir. Uluslararası kalite standartlarına uygun ürettiğimiz farklı kategorilerdeki ürünlerimizi Türkiye’deki ve dünyadaki anne ve bebeklerine ulaşılabilir kılıyor olmamız en önemli özelliğimiz. Annenin veya bebeğinin ihtiyaç duyabileceği bir ürünü hızlı bir şekilde kendi tasarım ve üretim sürecimize alıp pazara sunabiliyoruz.” 

2018 yılında portföylerine dahil ettikleri; Gece – Gündüz Emzikleri, Silikon Emzikler, 2’li Damaklı Emzikler ve Burun Aspiratörlerinin günümüz annelerinin ihtiyaçlarını doğru okuyarak, hızlı aksiyon almalarının en önemli göstergesi olduğunu söyleyen Özbaşoğlu, “Yenilenen ürünlerimiz ve portföyümüze eklediğimiz ürünlerimizle anneler ve bebeklerinin her zaman yanında olmaya devam edeceğiz.” dedi. 

AR-GE YATIRIMIYLA ÜRÜN GAMINI YENİLİYOR 

Türkiye’de kendi sektöründe BRC HCP sertifikasını almaya hak kazanan tek firma olan Wee Baby, ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistem Belgesi, Sedex, TSE kalite sertifikalarıyla Türkiye ve Ortadoğu bölgesinde en büyük anne bebek ürünleri üreticisidir. Ar-Ge yapılanmasındaki değişikliklerle Wee Baby, 14 milyon TL yatırımla geçtiğimiz yıl üretim tesislerini tek bir çatıda toplamıştı. Bu yıl da teknolojik alt yapıları geliştirmek adına yatırımlarını hız kesmeden devam ettiren Wee Baby, ürün gamını yenilemeye devam ediyor. 

Güncelleme Tarihi: 09 Kasım 2018, 14:21
YORUM EKLE

Fatih Otomasyon

Lima

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını