banner1322
x

Universal Robots, Bursa'da yeni uygulamalarıyla tam not aldı 

Bursa Otomasyon Fuarı’nda UR5 cobot’unun 3D kamera sistemiyle kutudan karışık ürünleri alma ve UR5e cobot’unun 2D kamerayla obje tanıma uygulaması ilk kez tanıtıldı.

Universal Robots, Bursa'da yeni uygulamalarıyla tam not aldı 
Robot Zirvesi

Universal Robots, TÜYAP Bursa Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen Bursa Otomasyon Fuarı'nda insanla iş birliğine dayalı cobot’larının bazı yeni uygulamalarını ilk kez tanıtma fırsatı buldu. Dünyaca ünlü robot markasının UR5 cobot’unun 3 boyutlu kamera sistemiyle kutuda karışık olan ürünleri alma ve otomatik vidalama uygulaması başta olmak üzere UR3 cobot’unun somun sıkma ve elle öğreterek programlama uygulaması, ayrıca yeni geliştirilen UR5e cobot’unun 2 boyutlu kamerayla obje tanıma uygulaması yoğun bir ilgi gördü.

ÜRETİMDE GERÇEK ESNEKLİK 

Bursa Otomasyon Fuarı’na ilişkin görüşlerini açıklayan Universal Robots Türkiye Satış Geliştirme Yöneticisi Kandan Özgür Gök, Bursa'nın üretici ve ihracatçı konumuyla özel bir yere sahip olduğunu kaydederek, "Universal Robots olarak otomasyon çözümlerimizi tanıtma noktasında doğru yerdeyiz. İnsanla iş birliğine dayalı cobot’larımızla çok farklı sektörlerde fark yaratıyoruz. Büyük ölçekli kitlesel üretim süreçlerinde, kişiselleştirilmiş ürünler, hizmetler ve deneyimler yaratmada önemli avantajlar sağlıyoruz. Düşük üretim hacmi ve yüksek çeşitlilik gibi zor üretim süreçlerine gerçek esneklik sağlıyoruz” dedi. Ziyaretçi akınına uğrayan etkinlikte, ilk kez tanıtılan uygulamalarla birlikte UR10 cobot’uyla paketleme ve paletleme, UR5e cobot’uyla gömülü kuvvet/tork sensörünün kullanıldığı polisaj işlemi de büyük ilgi gördü. 
 

Güncelleme Tarihi: 04 Aralık 2018, 12:24
YORUM EKLE

Fatih Otomasyon

Lima

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını