Toyota Otomotiv’den istihdam atağı

Tüm tedbirleri alarak üretime yeniden başlayan Toyota Otomotiv, işgücünü desteklemek amacıyla İŞKUR üzerinden 800 kişiye istihdam sağlamayı planlıyor.

Toyota Otomotiv’den istihdam atağı
Endüstrideara

Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye, İŞKUR Sakarya İle kayıtlı ve nitelikli işgücünün desteklenmesi amacıyla kısa süreli sertifika eğitimleri düzenlenmesine yönelik bir protokol imzaladı. İmza toplantısına Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye yöneticileri ile İŞKUR Müdürü Tekin Kaya katıldı. Proje kapsamında kaynak, montaj, boya işçiliği alanlarında 800 kişiye eğitim sunulacak ve fabrikada istihdam edilmesi sağlanacak. Konuyla ilgili açıklama yapan Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye Genel Müdür ve CEO’su Toshihiko Kudo, Türkiye ve dünya genelinde oldukça zor koşullarla mücadele ettiğimizi söyleyerek Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye’nin gerekli tüm tedbirleri alarak üretime yeniden başladığını dile getirdi. Kudo, Türkiye’ye ve Sakarya’mıza katkı sağlamaya devam ederek, üretim ve ihracat hedeflerimizi artırarak sürdürebilmek için önümüzdeki aylarda mevcut kadromuza yaklaşık 800 kişilik bir istihdam sağlamayı planlıyoruz.” dedi.    

BAŞVURMAK İSTEYENLER; 

Mesleki eğitim kursuna katılmak isteyen erkek adayların en az lise mezunu olması ve Sakarya’da ikamet ediyor olması gerekiyor. Ayrıca askerliğini tamamlamış ya da en az 6 ay tecilli olması şartlarını taşımaları gerekiyor. Bu şartları taşıyan adayları, Sakarya Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğüne veya Belediyelerde bulunan İŞKUR Temsilciliklerine başvuru yapabiliyor.
 

Güncelleme Tarihi: 08 Haziran 2020, 11:31
YORUM EKLE

Leroy

Lima

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını