Tetra Pak İzmir Fabrikası, 3. kez dünyanın 'en iyisi'

Tetra Pak İzmir Fabrikası, şirketin dünya çapında başarılı ekipleri için düzenlediği 'Küresel Mükemmellik Ödülleri’nde üçüncü kez “yılın fabrikası” seçildi. 

Tetra Pak İzmir Fabrikası, 3. kez dünyanın 'en iyisi'
EndüstrideAra3

Dünyada 4 kıtada 36 ülkeye gerçekleştirdiği ihracat ile bölge üssü konumundaki Tetra Pak’ın İzmir Fabrikası, şirket bünyesinde dünya çapında başarılı ekipler ve bu ekiplerin çalışmalarının onurlandırılması amacıyla düzenlenen Tetra Pak Küresel Mükemmellik Ödülleri’nde üçüncü kez 'yılın fabrikası' seçildi. İzmir Fabrikası, 2018 yılında yine dünyadaki en iyi Tetra Pak fabrikası ödülü kazandı. Daha önce 2010 ve 2016 yıllarında “yılın fabrikası” unvanı kazanan Tetra Pak İzmir Fabrikası, bu ödülle birlikte şirket bünyesinde ödülü 3 kez alan tek üretim tesisi ünvanını da kazanmış oldu.

DİJİTALLEŞME ALANINDAKİ ÇALIŞMALARA ÖNCÜLÜK EDİYOR

Tetra Pak Türkiye Genel Müdürü Nejat Çalışkan, İzmir Fabrikası'nın, global tedarik zinciri ağı içinde stratejik bir öneme sahip olduğunu kaydederek, akıllı fabrika yolculuğuna hem küresel hem de yerel inisiyatiflere aktif katılımı ile büyük destek veren İzmir Fabrikası'nın, dijitalleşme alanındaki çalışmalara da öncülük ettiğini vurguladı. Üstün standartlarda operasyonel performans ve sürdürülebilir başarı için çalışmalarına hız kesmeden devam ettiklerini, İzmir fabrikasının aldığı dünya çapındaki ödüllerin, ne kadar doğru adımlar attıklarının birer göstergesi olduğunu hatırlattı.

Tetra Pak İzmir Fabrikası Direktörü Selami Ulusoy ise yaptığı açıklamada, Tetra Pak Türkiye'nin, dünyanın farklı yerlerindeki 55 Tetra Pak fabrikası arasından sıyrıldığını, 2010 ve 2016 yıllarında da Tetra Pak tarafından ‘Yılın Fabrikası’ seçilen İzmir Fabrikası'nın, Japonya Fabrika Bakım Enstitüsü JIPM tarafından üretimde dünya çapında en prestijli ödül kabul edilen ‘Dünya Klasmanında Mükemmellik Ödülü’ne layık görüldüğünü vurguladı.

Güncelleme Tarihi: 07 Ocak 2019, 15:04
YORUM EKLE

Universal Robots

Rockwell

Dergiler