Tamirat ve test ile kayıpları minimuma indiriyor

PLC Merkezi, tamir bölümünde tamiratını gerçekleştirdiği ürünleri test ederek müşterilerinin tamir sonrasında yaşayacağı kayıpları minimuma indiriyor.

Tamirat ve test ile kayıpları minimuma indiriyor
Endüstrideara

PLC Merkezi, tamir bölümünde tamiratını gerçekleştirdiği tüm ürünleri test ederek müşterilerinin yaşayacağı sorun ve zaman kayıplarını minimum seviyelere indiriyor ve çalışan ürünler sevk etmeyi hedefliyor.

Bu nedenle tamir bölümünde Siemens serisi Servo sürücüler ile ilgili test sistemleri bulunuyor. 

Firma, Siemens Simodrive E/R Modul tamir ve test işlemlerini ise şu şekilde gerçekleştiriyor: 

“Tetikleme ve besleme devrelerinde sorunlar tespit edilen kartların arızalı komponentleri değiştiriliyor. Soğutucu fanlardan arızalı olanlar değiştiriliyor. E/R Modul’un genel bakımları ve temizliği yapılıyor. Soğutucu tamamen temizlendikten sonra, termal macunları yenileniyor. Bu bölümdeki görevli ekip, genel kontrolü ve bağlantıları yapılan cihazı test için birleştiriyor. İlk test sisteminde cihazın 5-15-24 VDC iç beslemelerinin değerleri kontrol ediliyor. Ardından tamir edilen cihaz, yük testinin yapılması amacıyla ikinci test sistemine ulaştırılıyor. Bu bölümdeki ekip, bağlantıları yapılan cihazın besleyeceği sürücüyü bilgisayar ile haberleştiriyor. Bilgisayar ile bağlantılar yapıldıktan sonra ise yük testi başlatılıyor. Cihazın A ve kW değerlerine göre 25-100 Amper aralığında yük testleri gerçekleştiriliyor.” 
 

Güncelleme Tarihi: 11 Mayıs 2020, 16:40
YORUM EKLE

Fatih Otomasyon

Aha Sanyodenki

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını