Tam teşekküllü endüstriyel kontrolör

B&R, yüksek performanslı Edge Controller’ı tanıttı. Aynı zamanda tam teşekküllü bir endüstriyel kontrolör olan Edge Controller sayesinde veriler eş zamanlı olarak toplanıyor, değerlendiriliyor ve buluta aktarılıyor.

Tam teşekküllü endüstriyel kontrolör
Endaş - Haber

B&R’ın Edge Controller’ı sayesinde veriler toplanır, değerlendirilir ve buluta aktarılır. Yüksek performanslı endüstriyel PC, Big-Data-Analizi ve Machine Learning için de kullanılabilir. Bu endüstriyel PC aynı zamanda tam teşekküllü bir endüstriyel kontrolördür.

B&R’ın Edge Controller’ının temeli en yüksek performans sınıfında Intel-XEON-İşlemcilere sahip, sağlam ve yüksek performanslı Automation PC 910’a dayanır ve bu nedenle Machine Learning gibi zorlu görevler için de uygundur. Edge Controller’da güçlendirilmiş bir işletim sistemi çalışmaktadır.

Bu sistem uzun vadeli garanti edilmiş destek sağlayan ticari bir Linux sürümüdür. Buluta veri taşıma işlemi ise MQTT ile yürütülmektedir. B&R Hypervisor sayesinde gerçek zamanlı bir işletim sistemi ayrıca Edge Controller üzerinde çalıştırılabilir. Böylece Edge Cihazı mikro saniyeden az bir döngü süresinde tam teşekküllü bir endüstriyel kontrolör olur. Endüstriyel-Ethernet-Protokolü POWERLINK, OPC UA veya diğer Fieldbus’lar yardımı ile çok sayıdaki I/O-Modüller veya kontrolörler Edge Controller’a bağlanabilir. Gelecek zamanlarda Edge Controller bunu OPC UA TSN aracılığı ile de sağlayacaktır.

Güncelleme Tarihi: 09 Kasım 2018, 15:43
YORUM EKLE

Nidec

Balluff

Dergiler