banner1322
x

SMC, VEX3 Serisi ile akış esnekliği ve enerji tasarrufu sağlıyor

Pnömatikte dünyaca ünlü marka SMC, kullanıcılara enerji tüketimi açısından daha fazla esneklik ve verimlilik sağlayan yeni VEX3 valf serisini piyasaya sundu.

SMC, VEX3 Serisi ile akış esnekliği ve enerji tasarrufu sağlıyor
Endüstrideara

SMC, aktüatörleri kontrol etmek amaçlı kullanılan 3-yollu 3-pozisyonlu valfi VEX3'ü geliştirerek, müşterilerine önemi maliyet tasarrufları sağladı. Yeni VEX3’e eklenen manuel kontrol seçenekleri sayesinde daha fazla akış esnekliği ve enerji tasarrufu öne çıkıyor. Pnömatikte dünyaca ünlü marka SMC, kullanıcılara enerji tüketimi açısından daha fazla esneklik ve verimlilik sağlayan yeni VEX3 valf serisini piyasaya sundu. Bu inovatif ürün ile güç tüketimi, 1,8 Watt iken 1 Watt’a, neredeyse yarı yarıya azalırken, maliyet tasarrufu sağlanmış oldu. Mevcut olmayan kilitleme basma tipine, yeni manuel buton seçenekleri de eklenirken, kilitleme yuvası, itme kilidini kilitleme ve itme butonu tiplerini itmek, kolay kullanım ve mükemmel esneklik sağladı.

ALAN VE MALİYET TASARRUFU SAĞLIYOR

Yeni 3/3 VEX3 serisi, mevcut geleneksel 2/2, 3/2 ve 5/3 valflere göre ek avantajlar sağlarken, VEX3 hem daha küçük boyutlar sunarken, hem de devrenin gerektirdiği daha az bileşenlerden oluştuğu için, alan ve maliyet tasarrufu açısından da büyük avantajları beraberinde getiriyor. 3300 l/dak'ya kadar akışa sahip VEX3'ün üç konumu bulunuyor: Bu sayede Ø125 mm'ye kadar silindirlerin ara konumda durması veya 200 mm'lik çapa kadar olan silindirlerin hızını hızlı bir tepki süresinde değiştirebiliyor. Bunlara ek olarak, yavaş hareket, hızlanma ve yavaşlama da dahil olmak üzere dokuz farklı valf konumuna kadar kontrol eden, çift etkili bir silindire iki valf bağlamak mümkün oluyor. SMC yetkilisi konuyla ilgili yaptığı açıklamada; VEX3'ün fonksiyonları sayesinde müşterilerine basınçlı hava tarafından sağlanan daha büyük bir güç sunabildiklerini vurgularken, VEX3’ün işletme için daha uygun maliyetli olduğunu söyledi.  Ayrıca, geliştirilen bu çözümün, SMC ekibinin, üretkenliği artıran ve genel üretim maliyetlerini azaltan bir ürün sunmak için müşterileriyle yakından çalışmasının mükemmel bir örneği olduğunu aktardı.
 

Güncelleme Tarihi: 24 Ocak 2019, 12:27
YORUM EKLE

Nidec

Lima

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını