banner1322
x

SGE’den endüstriyel tesisler için PMC592 enerji analizörü

SGE Mühendislik tarafından sunulan, PMC592 enerji analizörü, 2xAna Giriş, 84 adet yük çıkış noktasını bir seferde ölçüp kayıt ediyor ve raporluyor.

SGE’den endüstriyel tesisler için PMC592 enerji analizörü
Makine Zirvesi

PMC592 enerji analizörü, data center, endüstriyel tesisler, residence, iş merkezleri gibi çok noktadan enerji tüketimi takibi yapılması gereken tesisler için geliştirilmiş. Ürün,  2 adet 3 faz akım ve gerilim girişi ile bir panodaki ana girişe ait yedekli enerji beslemesini ayrı ayrı ölçüyor ve bununla birlikte ürüne entegre edilebilen akım trafo modülleriyle 84 adet alt noktaya ait tüm elektriksel ölçümleri tek seferde ölçülebiliyor. Yapılan ölçümler ürünün 7" renkli dokunmatik panelinden online izlenebileceği gibi ürünün Ethernet portu üzerinden yayınlanan web sayfası üzerinden direkt web browser aracılığı ile detaylı biçimde online izlenebilir. Ürünün gelişmiş web sayfası sayesinde 3. parti bir yazılıma ihtiyaç duyulmuyor. Ürünün üzerinden yer alan Ethernet ve RS485 portu üzerinden, üründen direkt SCADA ya da PLC otomasyon sistemlerine veri aktarımı mümkün oluyor. Veri aktarımı için Modbus RTU, Modbus TCP ve SNMP protokolleri kullanılıyor.

İSTENİLEN KAYIT FREKANSINDA KAYDEDİLEBİLİYOR

Üründeki 1 Gbyte boyutundaki kayıt hafızasına parametreler istenilen kayıt frekansında kaydedilebiliyor. Böylece kayıtlara ait veriler ürünün ekranından ve web arayüzünden ya da otomasyon sistemleri üzerinden raporlanabiliyor. Bu ürünle birlikte ayrıca bir enerji kalite analizörü almaya gerek kalmadan, besleme voltaj girişlerinde bir sorun gördüğünde, ürün bunları olay öncesi, olay anı ve olay sonrası şeklinde dalga formu ile kayıt ediyor ve bu kayıtları web arayüzünden veya COMTRADE formatında SCADA sistemlerine aktarıp analiz yapılmasını sağlıyor.
 

Güncelleme Tarihi: 25 Ocak 2019, 17:21
YORUM EKLE

Endaş

Lima

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını