Seger, Ar-Ge'de yaya güvenliğine odaklanacak

Seger Yönetim Kurulu Başkan Vekili Selim Baykal, yeni projelerinde elektrikli ve otonom araçlara odaklanıp, yaya güvenliğine yönelik ürün geliştireceklerini açıkladı. 

Seger, Ar-Ge'de yaya güvenliğine odaklanacak
Dergi

Avrupa’nın en büyük korna üreticileri arasında yer alan, Tesla, Renault, Isuzu, Audi, Honda, Mercedes-Benz, Volkswagen,Nissan, Ford, Dacia gibi dünyanın öncü otomobil markaları ile çalışan Seger, 2019 yılında Ar-Ge çalışmaları ile yaya güvenliğine odaklanacak. Ar-Ge çalışmalarında, her yıl en az bir yeni ürünü piyasaya sunma hedefiyle yol aldıklarının altını çizen Seger Yönetim Kurulu Başkan Vekili Selim Baykal, geçen yıl dört yeni ürünü tüm dünya pazarları ile Türkiye pazarına sunduklarını söyledi. Seger, iç pazara ek olarak Romanya, Fransa, Amerika, İspanya, Almanya başta olmak üzere Japonya’dan Filistin’e, Rusya’dan Güney Afrika Cumhuriyeti’ne, Polonya’dan Almanya’ya, Ürdün’den Romanya’ya kadar toplam 70 ülkeye korna ihracatı yapıyor. 

TESLA GİBİ TREND YARATAN MARKALARLA ÇALIŞIYOR

Son yıllarda elektrikli ve otonom araçların çok revaçta olduğunu söyleyen Baykal, yeni projelerinde elektrikli ve otonom araçlara odaklanarak yayaların güvenliğini sağlayıp kazaların oluşmasını engelleyecek ürün ve sistemleri geliştirmeye yoğunlaştıklarını açıkladı. Tesla ile yapılan anlaşmada olduğu gibi otomotiv trendlerine yön veren proje ve markaları portföylerine katmayı hedeflediklerini kaydeden Baykal, bu yıl yurtdışı pazarlarına özel önem verdiklerini söyledi. 
 

Güncelleme Tarihi: 02 Ocak 2019, 14:49
YORUM EKLE

Nidec

Balluff

Dergiler