Secomea’nın uzaktan erişimde önceliği ‘güvenlik’

Secomea’nın uzaktan erişimde önceliğinin ‘güvenlik’ olduğunu kaydeden Ferruh Mesenizli, EasyTunnel teknolojisi ile de sadece uzak ağda belirlenen cihazlara ulaşıldığını açıkladı. 

Secomea’nın uzaktan erişimde önceliği ‘güvenlik’
Enerji Zirvesi

Bursa’da sanayicileri uzaktan erişim çözümü Secomea ile buluşturan FRM Otomasyon’un Genel Müdürü Ferruh Mesenizli, Secomea’nın uzaktan erişimdeki birinci önceliğinin ‘güvenlik’ olduğunu kaydederek, markanın bu güvenliği nasıl sağladığını anlattı. Secomea’nın mevcut ağ teknolojilerini yaratıcı bir şekilde kullandığını vurgulayan Mesenizli, kendilerine en çok sorulan soruların başında çözümün VPN olup olmadığı konusunun geldiğini söyleyerek, “VPN iki uzak ağ yapısını tam entegre eden bir çözüm. Ancak Uzak Erişim kullanmak isteyen kullanıcıların ihtiyacı ise genel olarak hedef cihazlara ulaşmak” dedi ve Seomea’nın bunun için EasyTunnel teknolojisini geliştirdiğini söyledi. 

EASYTUNNEL TEKNOLOJİSİ NELER SAĞLIYOR?

Ferruh Mesenizli, Secomea’nın EasyTunnel teknolojisi ile uzaktaki tüm ağa değil, sadece uzak ağda belirlenen cihazlara ulaşmayı mümkün kılan bir hale getirdiğini aktararak,  ISA 99 ve IEC 62443 - Uçtan Uca Güvenlik Sistem Denetimi yani bileşenlerin ayrı analiz edildiği ve streslendiği bileşen denetimine yönelik güvenlik sertifikalarının tamamlayıcısı olarak, GateManager, SiteManager, LinkManager, LinkManager Mobile bileşenleri için Endüstri 4.0 mimarisine uygunluk sertifikasını da aldığını vurguladı. 
 

Güncelleme Tarihi: 03 Nisan 2019, 09:43
YORUM EKLE

Fatih Otomasyon

Lima

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını