Salgın nedeniyle uzaktan erişim çözümlerini genişletti

Hidro-Tek Secomea, Koronavirüs (COVID-19) salgını nedeniyle daha önce uzaktan erişim çözümleriyle ilgili aldığı önlemleri genişlettiğini duyurdu.

Salgın nedeniyle uzaktan erişim çözümlerini genişletti
Enerji Zirvesi

Hidro-Tek Secomea, Koronavirüs (COVID-19) salgını nedeniyle daha önce aldığı önlemleri genişlettiğini ve yenilerini eklediğini duyurdu.

Bu çerçevede alınan önlemler doğrultusunda firmadan yapılan açıklamada, Secomea kullanıcısı olmasa dahi sistemlerinde Windows veya Linux işletim sistemi bulunan, PC, Raspberry Pi veya Arduino cihazı olanlara uzaktan erişimin ücretsiz olarak sunulacağı belirtildi.

Böylelikle firma, sahadaki PC’lere editör programlar kurulmadan, PC üzerinden sahadaki PLC, HMI veya diğer Ethernet’li tüm cihazlara uzaktan bağlanma imkanı veriyor.

Firma ayrıca, sistemlerinde VNC destekli HMI, IP kamera veya PC olan tüm müşterilerine mobil bağlantı lisansı Linkmanager Mobil'de 48 saat boyunca ücretsiz olarak sunuyor ve mobil cihazlarından sistemlerini izlemeye olanak tanıyor.

Firma, tüm kurulumların desteğini ise ücretsiz olarak karşılayacak.

SECOMEA İLE 15 GÜNDE NELER YAPILDI?

Diğer yandan firma, Secomea ile salgın sürecinde son 15 günde neler yaptığını da paylaştı.

Bu kapsamda Secomea ile 15 günde 4 bin 166 adet uzaktan bağlantı sunarken, toplamda 6.983:35:03 saat bağlantı imkanı verdi.

Söz konusu süreçte 43 GB data trafiği gerçekleştirilirken, firma, talep eden kullanıcılarına 91 adet ek kullanıcı LinkManager lisanslarını ücretsiz olarak verdi. 

Firmadan konuya ilişkin yapılan açıklamada, “Bu süreçte yaşanılan sorunlara bir nebze çözüm olmak için elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz. Talep eden müşterilerimiz olursa, onlara da ek Linkmanager lisanslarını 4 Nisan 2020 tarihine kadar ücretsiz olarak vermeye devam edeceğiz...” denildi.

Güncelleme Tarihi: 01 Nisan 2020, 18:02
YORUM EKLE

Leroy

Aha Sanyodenki

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını