Rockwell'in sanal fuarında, katılımcılar inovasyonları deneyimledi

Rockwell Automation’ın uluslararası sanal etkinliği VirtualConnect'te dünya çapından katılımcılar, sosyal mesafe olmadan inovasyonları deneyimleme imkanı buldu.

Rockwell'in sanal fuarında, katılımcılar inovasyonları deneyimledi
Endüstri 40 Zirvesi

Rockwell Automation, ücretsiz online etkinlik dizisi VirtualConnect’in ilkine ev sahipliği yaptı.

Mekanı yenilikçi ve interaktif internet platformuna taşıyan etkinlik, fiziksel bir etkinlikte deneyimlenecek her şeyi ve daha fazlasını katılımcılara sundu.

Dünyanın farklı yerlerinden katılımcılar, “VirtualConnect” süresince sektör uzmanlarının bilgilendirici sunumlarını izleyip, interaktif soru-cevap oturumlarına katıldı. Kapsamlı bir sanal fuar alanı da bulunan etkinliğin sanal fuayesinde katılımcıları network oluşturma fırsatını da yakaladı.

"IT VE OT'Yİ BİRLEŞTİRMENİN ÖNEMİ ANLAŞILIYOR"

Etkinliğin açılış konuşmasını yapan Rockwell Automation EMEA Bölge Başkanı Susana Gonzales, katılımcıları bu eşsiz sanal ortamda karşıladıklarını belirterek, “Bu platformu ilk kez tamamen sanal ortamda gerçekleştiriyoruz. Dijitalleşmenin işlerimizi, iş yapış şeklimizi nasıl değiştirdiğini sizlerle tartışacak olmaktan dolayı heyecan duyuyoruz. Müşterilerimiz genelde dijital dönüşümü operasyonlarının verim ve güvenliğini artırmak için kullanmak istediğini söylüyor. Bu bizim en öncelikli gündemimiz çünkü şirketler bilgi teknolojileriyle, operasyon teknolojilerini birleştirmenin önemini anlıyor. Ama genelde bu şirketlerin dijital know-how eksikliği yaşadıklarını görüyoruz. Size sunacağımız eğitim, dijitalleşmenin sunduğu fırsatlar ve karşılaşılabilecek zorluklar konusunda sizleri bilgilendirecek.” dedi. 

İKİ PARALEL OTURUM GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Etkinlikte üretim profesyonellerinin son sektör trendleri ve teknolojik gelişmelerinden haberdar olmasını sağlayan iki bilgilendirici paralel oturum oldu.

Birinci oturum ‘Akıllı Makina Yolculuğu’, sensör, güvenlik aygıtları, motor kontrol, optimizasyon ve Endüstriyel Nesnelerin İnterneti (IIoT) dünyasında güvenlik gibi konularda eğitici içeriğe sahipti.

İkinci oturum ise, ‘Dijital Dönüşüm Yolculuğu’ ise daha hızlı ve daha verimli işbirliğine dayalı ortamlar sağlayan dijital enstrümanlar konusunda bilgilendirdi. Dijital ikiz, big data analitiği ve bağlı aygıtlar ekibi enstrümanlara odaklanıldı.

Her iki sunumun bitiminde anlık-mesajlaşma teknolojisiyle soru cevap bölümü gerçekleşti. Bu bölümü katılımcılar, firmanın geniş üretim çözümleri yelpazesi hakkında bilgi almak için kullandı.  

SANAL FUAR ALANINDA NELER VARDI? 

Üretim sektörü çalışanlarının birbirleriyle ve uzmanlarla sanal ortamda network oluşturmasını sağlayan etkinlikte, Rockwell Automation ve aralarında Biehl+Wiedemann, Ocean Data Systems, ePlan, Maplesoft, Spectrum Controls, Stratus and WIN-911 gibi partnerlerinin standlarının yer aldığı fuar alanında sanal olarak ‘yürüyebilme’ imkanı buldu.

Katılımcılar, VirtualConnect sunumlarında yer alan ürün ve çözümlere ilişkin daha fazla bilgi almak istediğinde gerçek zamanlı olarak otomasyon uzmanlarıyla konuşabildi. 

GELECEK ETKİNLİK 23 HAZİRAN'DA

Ayrıca platformun ‘sanal çantası’ katılımcıların fuar alanında turlarken gördükleri broşür ve bilgilendirme paketlerini toplayıp indirmelerine olanak sağladı.

Video gösterimler ve interaktif linkler katılımcıların etkinliğe ilgisinin kaybolmasını engellerken, sanal etkinliklerin gidişatında da kökten bir değişime öncelik etti. 

Bir sonraki VirtualConnect etkinliği, 23 Haziran 2020'de gerçekleştirilecek. Konu ile ilgili detaylı bilgiye VirtualConnect internet sitesinde ulaşılabiliyor.
 

Güncelleme Tarihi: 22 Mayıs 2020, 16:53
YORUM EKLE

Nidec

Secomea-pc

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını