banner1339
x

RFID Seminerleri

Turck, geçen sene gerçekleştirdiği “Endüstri 4.0 Yolculuğuna Nereden Başlamalıyım?” temalı seminer dizisinin devamını 2018 yılında yeni seminerler ile getirdi. Bu seminerler sanayide dijital dönüşümün anahtar teknlojilerinden birine ait ve tema “Endüstri 4.0 Yolculuğunda Anahtar Teknoloji – RFID”.

RFID Seminerleri
Endüstri 40 Zirvesi

İstanbul, 14 Mayıs 2018 – 2017 yılındaki 7 ayrı seminer ile sanayide dijital dönüşümün kullanıcılara faydalarını anlatan ve bu faydalara ulaşmak için geliştirdiği anahtar teknolojilerin tamamına bir özet getiren Turck, bu yenilikçi teknolojilerini teker teker derinlemesine ele alıyor. RFID (radyo frekanslı tanımlama) teknolojisi bu teknolojilerden ilki ve 2018 yılındaki seminerlerin ana konusunu oluşturuyor.

Mayıs 2018 itibariyle bu seminerlerin ilk 5 tanesi sırasıyla Ankara, İzmir, Adana, Konya ve Bursa şehirlerinde tamamlandı. 50 kişilik kontenjan ile planlanan seminerlerin tamamı salon kapasitelerini zorlayarak ortalama 70 katılımcı ile gerçekleşti. Turck Türkiye genel müdürü Bülent Giray, bu yoğun ilgi karşısında memnuniyetini “5 ayrı ilde gerçekleşen seminerlerimize zamanlarını ayırarak katılan tüm katılımcılarımıza tek tek teşekkür ediyorum. Bu yoğun ilgi RFID teknolojisinin sanayide dijital dönüşüm için ne kadar önemli olduğunun bir göstergesidir” sözleri ile değerlendirmektedir.

Sanayide dijital dönüşüm konusunda doğası gereği pazara uzunca bir süredir katkı vermekte olan Turck, özellikle düşük adetlerde dahi verimli üretim, daha yüksek tesis müsaitliği ve son kullanıcı seviyesine kadar daha iyi kalite güvencesi sağlanması için veri ve haberleşme çözümleri ile üreticilere faydalar sağlamaktadır. Bu faydalara ulaşım için gerekli olanlar yatay entegrasyon, dikey entegrasyon ve internet & bilgi teknolojilerinin endüstriyel süreçler ile birleştirilebilmesidir. RFID teknolojisi hem şirket sınırları ötesinde entegrasyona, hem tesis içerisindeki esnek üretim ve izlenebilirliğe, hem de üretim verilerinin ERP veya MES gibi bilgi teknolojileri ile direkt arayüzlenebilmesine olanak tanır.

Seminerler kapsamında RFID teknolojisi tanıtılmış, endüstride yoğun kullanım bulan HF ve UHF teknolojilerinin detayları incelenmiştir. Endüstri 4.0 ile RFID teknolojisinin ilişkisi, sanayide dijital dönüşümün faydalarına ulaşmak için RFID teknolojisinin nasıl kullanıldığı aktarılmıştır. Geniş bir bölüm ise otomotiv, gıda, lojistik, kimya ve beyaz eşya gibi endüstrilerde gerçek RFID uygulamalarına ayrılmış, bu uygulamaların çözdüğü sıkıntılar ve kullanıcılarına sağladığı faydalar aktarılmıştır. Ayrıca geçen yıl çoğunluk hisseleri satın alınarak “Turck Vilant Sistemleri” ismi ile faaliyetlerine davam eden firması pazara tanıtılmış özellikle tüm sektörlerdeki lojistik uygulama bilgi birikimi, tak çalıştır kullanılabilen RFID yazılımı ve bilgi teknolojileri ile entegrasyon ve işletme imkanları tanıtılmıştır. 

Bu yılın son seminerini 20 Eylül 2018’de İstanbul’da gerçekleştirecek olan firmanın genel müdürü Bülent Giray “RFID teknolojisinin üretim tesislerinize ve çıktılarınıza sağlayacağı faydaları dinlemek üzere tüm iş ortaklarımızı İstanbul seminerimize bekliyoruz” sözleri ile tanıttı.

Güncelleme Tarihi: 26 Temmuz 2018, 09:47
YORUM EKLE

Fatih Otomasyon

Aha Sanyodenki

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını