banner1322
x

RENAULT TRUCKS FABRİKASININ KAPILARINI ONLİNE AÇTI

Renault Trucks, kamyon üretim süreçlerini sanal tur ile ziyaretçilerine açıyor.

RENAULT TRUCKS FABRİKASININ KAPILARINI ONLİNE AÇTI
Endüstri 40 Zirvesi

Covid-19 pandemisiyle birlikte dijital platformlara taşınan toplantılar, etkinliklerden sonra bu kez de Renault Trucks, kamyon üretim süreçlerini rehberli sanal tur ile ücretsiz olarak kamuoyuna sunuyor.

EVLERİNDEN İZLEME İMKANINA SAHİP OLUYOR

Fransa'da 1894 yılından beri konumlanan genel merkezinin yanı sıra  Lyon, Blainville-sur-Orne, Limoges ve Bourg-en-Bresse'de yer alan dört farklı üretim tesisinde faaliyetlerine devam eden Renault Trucks'ın tüm orta ve ağır hizmet tipi kamyon ve çekicileri bu tesislerde tasarlanıp üretiliyor.

Fransız otomotiv mirasının bir parçası olan, yüzyılı aşkın kamyon ve çekici bilgi birikimi bulunan marka, Bourg-en-Bresse'deki montaj fabrikasının rehberli sanal tur eşliğinde ziyaretçilerine sunuyor, uzun yol taşımacılığı ve inşaat alanı için kamyon montajlarının yapıldığı fabrikasının kapılarını açıyıor. 

Böylece ziyaretçiler, şirketin kurumsal web sitesinden Fransa Bourg-en-Bresse'deki montaj fabrikasını evlerinden, oturdukları yerden izleme ve bilgi alma imkanına sahip oluyor.

MONTAJ HATTINDA 360 DERECE TUR OLANAĞI TANIYOR

Sanal turda, ziyaretçilere bir kamyonun montajıyla ilgili farklı aşamaları interaktif olarak deneyimleme fırsatı veriliyor.

Ziyaretçiler, operatörlerin ergonomik araçlar ve cihazlar kullanarak manuel olarak çalıştığını izleyebilecekleri hareket halindeki hattın 360 derecelik görünümü ile etkileyici bir tura katılıyor.

Her kamyon, müşteri gereksinimlerini karşılamak üzere özel olarak üretildiğinden benzersiz bir uzmanlık izleniyor. 

Ziyaretçilere, bir kamyonun üretimindeki 13 önemli aşamanın her biri hakkında Fransızca veya İngilizce dil seçenekleriyle sesli anlatımlar yapılıyor. Üretim hattında çalışan operatörler ve teknisyenlerle gerçekleştirilen görüşmeler dahil olmak üzere fabrikayı daha fazla incelemek için ek içerikler de bulunuyor.

HER 8 DAKİKADA BİR KAMYON ÜRETİLİYOR

Tesiste öne çıkan rakamlar ise şöyle:

  • Bir kamyonun montajı, 4,5 saat sürüyor.
  • Her 8 dakikada bir kamyon hattan çıkıyor.
  • Bir kamyonu monte etmek için 3 kilometre hortum ve elektrik kablosu ve 6.500 vida gerekiyor.
  • Tesisteki montaj hattı, 500 metre uzunluğunda bulunuyor.
  • 117 hektarlık alanda kurulu olan Bourg-en-Bresse tesisinde 1.350 kişi çalışıyor.

Güncelleme Tarihi: 18 Haziran 2021, 11:23
YORUM EKLE

Leroy

Aha Sanyodenki

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını