banner1339
x

Renault, Nissan ve Mitsubishi ortaklığı devam edecek

Dünyanın en büyük otomobil ittifakını yürüten Renault Grubu, Nissan Motor Company ve Mitsubishi Motors, ittifaka bağlı olduklarını açıkladılar.

Renault, Nissan ve Mitsubishi ortaklığı devam edecek
Robot Zirvesi

Dünyanın en büyük otomobil ittifakını oluşturan Renault Grubu, Nissan Motor Co. ve Mitsubishi Motor Corporation Yönetim Kurulları ayrı olarak yaptıkları açıklamalarla benzer mesajı verdi. 

Otomotiv sektörünün devleri, yayınladıkları açıklamalarda ittifaka olan güçlü bağlılıklarını ifade etti.

İTTİFAK, 10,6 MİLYONLUK OTOMOBİL SATIŞINA İMZA ATTI

Söz konusu iş birliği, aynı zamanda otomobil endüstrisinin en köklü ve verimli, kültürler arası işbirliği olma özelliğini taşıyor. Ortaklığın rakamsal verileri incelendiğinde, ittifak, 2017 yılında yaklaşık 200 ülkede toplamda 10,6 milyon otomobil satışı gerçekleştirdi. 

Rekabet güçlerini artırmak amacıyla iş birliğine ve aralarındaki sinerjiyi en üst düzeye çıkarmaya odaklanmış olan ittifakın, Almanya’da Daimler ve Çin’de Dongfeng gibi diğer otomobil gruplarıyla yaptıkları stratejik ortaklıkları bulunuyor.

Sıfır emisyonlu otomobil geliştirme alanında endüstri lideri olan ve ileri teknolojiler geliştiren stratejik ortaklık, düşük maliyetli otomobillerde de otonom sürüş ile araçlar arası bağlantı özellikleri ve hizmetleri vermeyi planlıyor. 

Renault-Nissan Alliance adıyla 27 Mart 1999’da başlayan ittifak, Nissan’ın 2016 yılında Mitsubishi Motors’un yüzde 34’lük hissesini satın almasıyla birlikte, günümüzdeki ismiyle faaliyetlerine devam ediyor.   

Güncelleme Tarihi: 03 Aralık 2018, 12:25
YORUM EKLE
YORUMLAR
Gülşen Bakır
Gülşen Bakır - 4 yıl Önce

Rekabet kurumu diye birşey yok mu dünyada

Fatih Otomasyon

Aha Sanyodenki

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını