banner1322
x

Raylı Sistemler için tasarlanmış haberleşme çözümleri

Beijer Electronics, raylı sistemlere yönelik endüstriyel otomasyon ve haberleşme çözümleri ile işletmelere ve çözüm ortaklarına büyük kolaylıklar sağlıyor.

Raylı Sistemler için tasarlanmış haberleşme çözümleri
Enerji Zirvesi

Endüstriyel otomasyon ve haberleşme alanında piyasaya yüksek kaliteli ürünler sunan Beijer Electronics, raylı sistem çözümleri ile işletmelere ve çözüm ortaklarına büyük kolaylıklar sağlıyor. Beijer Electronics Global Grup bünyesine yeni katılan Korenix ürün portföyünde kablolu, kablosuz, ray’a montaj, rackmount ve media çevirici haberleşme ürünleri bulunduruyor. Yolcu Bilgi Sistemleri gibi gelişmiş ulaşım sistem teknolojileri, verimliliği artırmak, işletme maliyetlerini azaltmak, transit yolcular için servis kalitesini ve güvenliği artırmak amacıyla dünyanın hemen tüm kentlerindeki toplu taşımacılık araçlarında kullanılmaktadır. Bu bilgi sistemlerinin en yüksek kalite ile haberleşmesi önemli bir gerekliliktir. Bunun için de, bu sistemlerin çalıştığı ortamlarının dikkate alınarak, ürünlerin bu ortamlarda tam verimli çalışmasını sağlayacak şekilde belli bazı fiziksel özelliklerle üretilmesi ve tabii ki bu özelliklerin de belli sertifikalar ile desteklenmesi gerekir.
Ortamlara baktığımızda, dış ortamlarda ve/veya araç üstünde çalışan bu sistemlerin öncelikle hava koşulları yani yüksek ve düşük sıcaklıklarda çalışacak gerek titreşim gerekse şoklara dayanıklı olacak, toza, neme hatta doğrudan suya karşı dayanıklı olacak biçimde üretilmesi, yeraltı ortamlarının olumsuz koşullarına dayanabilecek ağ ekipmanlarıyla bütünleşmesi, güvenilir ağ altyapıları ile devreye alınması gereklidir. Beijer Electronics Korenix ürünleri, dayanıklı M12 konnektörlü, çok geniş ısı aralığında çalışabilen, yeraltı /yerüstü demiryollarında titreşim/şok koruması sunarak güvenilir veri iletimini sağlayan ve böylece metrolarda yolcu güvenliğini artıran cihazlardır.

M12 SOKETLİ HABERLEŞME ÜRÜNLERİ

Beijer Electronics portföyünde açık alanlar ve zorlu ortamlarda kullanılmak üzere raylı sistemler için geliştirilmiş olan, kararlı çalışan, IP sınıfı yüksek (IP68) ürünler sunmaktadır.  Dış ortamda kullanılan ürünler nem, yağmur, rüzgar altında ve -40 ile +70℃ sıcaklık arası çalışmayı garanti eder. M12 soket tipi ve tren standart’ı olan EN50155, EN50121-3-2IEC61373 sertifikalarını sağlar. Sektöre özel üretilen ürünlerin bu standartları sağlamaktadır. 

YÜKSEK HABERLEŞME HIZI VE MESAFESİ

Ürünlerde yüksek haberleşme hızı olan Gigabit haberleşme hızı kullanılır böylece kullanıcıların ihtiyacı olan yüksek hızlı haberleşme sağlanır. Bunun yanı sıra sisteme entegre edilebilecek Ethernet/Fiber & Fiber Ethernet çeviricileri portföyünde bulundurmaktadır.  Mevcut sisteminizde fiber haberleşme ihtiyacınız var ise standart ürünler ile Multi-mode 2Km, Single-Mode 30 Km haberleşme sağlayabilirsiniz. Uzun mesafe haberleşme ihtiyaçlarınız da Single-Mode, kısa mesafe haberleşme ihtiyaçlarınız da Multi-Mode destekli ürünlerimizi kullanabilirsiniz. Single-Mode kablo türünü kullandığınız da bant genişliği ve  sinyal kaliteniz daha yüksek olacaktır. Bu sayede uzun mesafe haberleşmelerinizde sisteminiz dalgalanma ve gürültülerden etkilenmeden çalışmaya devam edecektir. Multi-Mode ise daha kısa mesafeler için tasarlanmış bir kablolama ve haberleşme türüdür. Bant genişliği Single’a göre düşüktür fakat verilerinizi güvenli bir şekilde aktararak sisteminizin çalışmasını sağlayabilirsiniz. Daha fazla mesafeye ihtiyacınız olur ise 120 Km’ye kadar yüksek mesafe aralığını destekleyen ürünlerimizle çözüm sunabiliriz. 

KABLOSUZ HABERLEŞME ÜRÜNLERİ 

Beijer Electronics kablosuz haberleşme konusunda geniş mesafe aralığı sunan ürünler üretmektedir.  Kablosuz haberleşmede 802.11 a/b/g/n/ac and 2.4G/5G Band haberleşme teknolojisini kullanmaktadır. 

Korenix ürünlerinin gerek kullanıcılara yani işletmelere gerekse de bu sistemi kuran entegratörlere sunacağı, önemli özellikler:

•    Kablosuz ürünlerde SIM kart takabilme ve Dual sim kart kullanabilme özelliği
•    Projenize göre Wi-Fi ürünlerde M12 konnektörlü model seçeneği 
Redundancy system kurulması talep edilen projelere bu özelliği taşıyan ürünlerimiz ile sağlayabilirsiniz. Yani sisteminiz devamlı yedekli çalışarak herhangi bir bağlantı kopması durumunda durmadan çalışmaya devam eder. Jetwave Remote Control ile sisteme uzaktan cep telefonunuz ile  ulaşıp cihazı görüntüleme ve kontrol  etme imkanı sunar.  
    
 

Güncelleme Tarihi: 28 Mayıs 2020, 09:27
YORUM EKLE

Nidec

Lima

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını