Prosesleri daha güvenli hale getiriyor

SICK marka paslanmaz çelik hijyenik sensör çözümleri, prosesleri daha güvenli hale getiriyor.

Prosesleri daha güvenli hale getiriyor
Endüstri 40 Zirvesi

SICK'in paslanmaz çelik sensörleri; kompakt boyutlar, kimyasal ve termal malzeme direnci ve dayanıklı sızdırmazlık özellikleriyle birlikte olağanüstü performans sunar. Ayrıca, etkili fotoelektrik yaklaşım sensörleri, arka plan bastırma özelliğine sahip fotoelektrik yaklaşım sensörleri, karşılıklı tip fotoelektrik sensörler ve reflektörlü tip fotoelektrik sensörler gibi fotoelektrik sensör ürün ailelerindeki tüm opto-algılı cihaz tiplerinin paslanmaz çelik versiyonları da mevcuttur. SICK'in paslanmaz çelik sensör portföyü ayrıca güvenlik teknolojisi görevleri, ürün ve kutuların/konteynerlerin tanımlanması, pozisyon izleme ve yol/iz ölçümü, basınç, sıcaklık ve seviye ölçümü veya ambalaj ve içeriklerinin kontrolü için uygun çözümler sunar. Bu çözümler, üretici için en yüksek düzeyde proses güvenilirliği ve tüketici için maksimum ürün güvenliği sağlar.

ÜRÜN KONTAMİNASYONU: UYGULAMALARDAKİ ÜÇ TEHLİKE BÖLGESİ

Hijyen uyumlu sensörler, yalnızca paslanmaz çelik gövdeleri nedeniyle değil, aynı zamanda mümkün olan en iyi kimyasal ve termal direnci ve sızdırmazlığı garanti eden çok sayıda diğer önlemlerin bir sonucu olarak diğerlerinden farklıdırlar. Hijyenik açıdan kritik üretimdeki makinalar ve tesisler, orada kullanılacak bileşenler için karşılık gelen sonuçlarla birlikte üç tehlike bölgesine ayrılabilir. Örneğin C Bölgesi sensörlerin kapaklarla korunabileceği veya yiyeceklerle temas etmeyecek şekilde monte edilebildiği bir makinenin gıda dışı alanıdır. Bu nedenle bu bölgede standart sensörler kullanılabilir. 
B Bölgesi, dış yüzeylerin ve tesis bileşenlerinin temizlik maddeleri ve dezenfektanlarla temizlendiği bir makina alanıdır. Yıkama tasarımlı paslanmaz çelik sensörler ve bileşenler bu durumda ideal çözümlerdir. A Bölgesi'nde ise kullanılan ve ürünün hemen yakınında bulunan sensörler son derece zorlu temizleme ve dezenfeksiyon işlemlerine tabi tutulur. Bununla birlikte, ayrıca özel hijyen gereksinimlerini karşılamalı ve hijyenle ilgili önerilere, standartlara, yönetmeliklere ve düzenlemelere de uymalıdır. Tüm bu süreçler, mikroplara ve kontaminasyon risklerine karşı maksimum koruma sağlayan hijyenik tasarıma sahip paslanmaz çelik sensörleri gerektirir.

ZAYIF HALKASI OLMAYAN GÜVENLİ SENSÖR ÇÖZÜMLERİ 

SICK'in paslanmaz çelik sensör ve aksesuar portföyü, esnek otomasyon, makina ve proseslerin korunması, kalite kontrol ve tanımlama uygulamaları için hijyenik çözümler sunar. Ürün ve süreçlerin sürekli ve uzun vadeli güvenliğini sağlamak için, piyasa standartlarına uyarken, paslanmaz çelik sensörlerin kimyasal direnci, termal direnci, sızdırmazlığı ve yapısal tasarımı ile ilgili çeşitli gereksinimleri de karşılamak gerekir. Malzeme seçimi ve işleme, yapısal tasarım, piyasa standartlarının uygulanması, hijyenik çalışma ve otomasyon işlevselliği; SICK'in paslanmaz çelik sensörlerinin hijyenik tasarımını ve yiyecek, içecek, ilaç üretimi alanlarında kapsamlı uzmanlığını bir araya getirir. 
 

Güncelleme Tarihi: 26 Mart 2020, 17:24
YORUM EKLE

Fatih Otomasyon

Lima

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını