banner1322
x

POLİSAN’DAN OTOMASYON YATIRIMI

Polisan Holding, Poliport için belirlediği teknolojik sürdürülebilirlik, inovasyon ve verimlilik hedefiyle AION Liman Otomasyon Projesi’ni hayata geçirmeye hazırlanıyor. Bu sistem sayesinde tüm faaliyetler dijitalleşecek.

POLİSAN’DAN OTOMASYON YATIRIMI
Enerji Zirvesi

Polisan Holding, tüm şirketlerinde faaliyetlerini “geleceği tasarlama” vizyonuyla sürdürüyor. Yatırımlarını hayata geçirirken de stratejisini dijital dönüşüm odaklı şekilde yapıyor. Polisan Holding bünyesinde faaliyet gösteren Poliport ise odaklanarak Terminal Otomasyon Sistemi AION’u hayata geçirmeye hazırlanıyor. Bu sistem sayesinde limanda yürütülen tüm iş süreçleri dijital ortama taşınacak. AION, limandaki gemi ve saha operasyonlarının planlamasından, bilgi edinme, operasyon ve müşteri yönetimine kadar tüm süreçlerin yönetimini tek başına üstlenecek. 

SÜRDÜRÜLEBİLİR VERİMLİLİK 

Konuyla ilgili açıklama gerçekleştiren Poliport Genel Müdürü Efe Hatay, “Limanlarda kapasite artışı ve verimlilik konusu oldukça önemlidir. Ülke ekonomisine de pozitif katkı sağlamaktadır. Şirketlerin temel hedefinde kurumsal ve doğal kaynakları verimli kullanmak ve ekonomik kalkınmanın bir parçası olmak olduğuna inanıyoruz. Polisan Holding ve bağlı ortaklığı Poliport olarak yıllardır bu hedeflerimiz doğrultusunda ilerliyor ve çalışma süreçlerimizi buna göre organize ediyoruz. Liman Otomasyon Sistemi AION’u da temelde bu yaklaşımın bir sonucu olarak hayata geçiriyoruz. Bu projeyle verimliliği maksimum düzeye çıkartarak dünyada her geçen gün daha da önem kazanan akıllı liman operasyonlarına geçişi hızlandırmayı planlıyoruz” dedi.  
 

YORUM EKLE

Fatih Otomasyon

Lima

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını