banner1322
x

Pilz geleceğin mühendislerine desteği sürdürüyor

Pilz, Marmara Üniversitesi’nde Elektrik Elektronik Mühendisliği bölümüne bağışladığı PSS4000 Emniyet PLC deney setleri ile eğitimli mühendislerin yetişmesini destekleyecek.

Pilz geleceğin mühendislerine desteği sürdürüyor
Robot Zirvesi

Makina emniyeti konusunda dünyaca ünlü uzman Pilz, bu alanda eğitimli mühendislerin yetişmesini desteklemek adına Marmara Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Elektrik Elektronik Mühendisliği bölümüne iki adet PSS4000 Emniyet PLC deney seti bağışladı. Daha önce de bir benzeri Kocaeli Üniversitesi’nde hayata geçen uygulamada olduğu gibi Marmara Üniversitesi’nde de Emniyet Otomasyon Ekipmanları konusu müfredata girdi. Emniyet Otomasyon Ekipmanları, deney setleriyle birlikte uygulamalı olarak öğrencilere anlatılacak. 

ÜNİVERSİTE - SANAYİ İŞBİRLİĞİ İÇİN ÖNEMLİ DESTEK

Pilz Türkiye Genel Müdürü Yavuz Çopur, şirketin Türkiye’de makina emniyeti konusunda çok önemli bir misyon üstlendiğini kaydettiği açıklamasında, gerek akademik gerekse kamu ve sivil toplum örgütü düzeyinde sayısız eğitim ve seminere imza attıklarını söyledi. Çopur, Marmara Üniversitesi’ndeki projeye benzer şekilde üniversitelere destek olmaya devam edeceklerini belirtti.

Pilz Türkiye uzun dönem stajyeri de dahil olacak şekilde bölümden üç öğrenci setlerin yapım aşamasına dâhil edilerek makina emniyetiyle ilgili kapsamlı eğitimler aldı. Bu projeyi birer bitirme tezi olarak sunan öğrenciler, Pilz Türkiye Mühendislik ekibinin desteğiyle birlikte eğitim dokümanları ve deney föyleri de hazırladılar.
Marmara Üniversitesi Teknoloji Fakültesi’nin Dekanı Prof. Dr. Hasan Erdal, Pilz Türkiye Genel Müdürü Yavuz Çopur ve Pilz Türkiye ailesine verdikleri desteklerden dolayı teşekkür etti.
 

Güncelleme Tarihi: 02 Nisan 2019, 09:51
YORUM EKLE

Leroy

Lima

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını