banner1322
x

Otonom sürüş sağlayıcısı olacak

Mobil Veri Merkezi’ni (MDC) tanıtan Huawei'nin BT Ürün Hattı Başkan Yardımcısı Joy Huang, "Otonom bir araba kelimenin tam anlamıyla bir Mobil Veri Merkezi'dir. Huawei, otonom bir sürüş sağlayıcısı olmayı hedefliyor ve müşterilere sürekli daha hızlı bir sürüş vizyonu getiriyor” dedi.

Otonom sürüş sağlayıcısı olacak
Robot Zirvesi

Huawei Enterprise, Mobil Veri Merkezi’ni (MDC) tanıttı. Çip, platform, işletim sistemi ve geliştirme çerçevesini kapsayan yazılım ve donanım entegre çözümü, otonom sürüş süreçlerini gerçekleştirmek için sektörde konumlandırılıyor.

Huawei'nin BT Ürün Hattı Başkan Yardımcısı Joy Huang, “Önümüzdeki on yılda otonom sürüş, insan yaşamını derinden değiştirecek ve inovasyonun itici güç olacak. Otonom bir aracın, otomatik sürüş için karar vermeyi desteklemek üzere büyük miktarda sensör verisini toplaması ve işlemesi gerekir. Otonom bir araba kelimenin tam anlamıyla bir Mobil Veri Merkezi'dir. Bununla birlikte, yüzlerce yıllık otomobil endüstrisi ve ICT endüstrisi için, otonom sürüş asla kolay bir iş değildir. Alt katman çipini, platformu, araç içi işletim sistemini ve algoritmaları çalıştırmak için üst katman geliştirme çerçevesini içeren oldukça karmaşık bir mühendislik sistemi ile birlikte gelir. Huawei, otonom bir sürüş sağlayıcısı olmayı hedefliyor ve otomotiv endüstrisindeki müşterilere sürekli yenilikçilik sayesinde sürekli daha hızlı bir sürüş vizyonu getiriyor” açıklamasını yaptı. Sektördeki mevcut otonom sürüş bilgi işlem platformlarıyla karşılaştırıldığında, Huawei MDC (Mobile Data Center) aşağıdaki özelliklere sahip:

YÜKSEK PERFORMANS

MDC saniyede 352 trilyon işleme kadar (TOPS) çıkabilen Huawei Ascend çipleri üzerinde çalışır ve L4 otomatik sürüş şartlarını karşılar. Yüksek bilgi işlem gücü, daha fazla harici sensöre (kameralar, milimetre-dalga radarları, lazer radarları ve GPS gibi) ve işlem veri akışlarına gerçek zamanlı bağlanabileceği anlamına gelir. Bu durum, otomatik sürüş aracının karmaşık yol koşullarıyla daha hızlı, güvenli ve güvenilir bir şekilde başa çıkmasını sağlar.

YÜKSEK GÜVENLİK VE GÜVENİLİRLİK

MDC, Huawei'nin 30 yıllık AR-GE, tasarım ve ICT ekipmanı imalatındaki deneyim ve uzmanlığına dayanır. Uçtan uca yedekleme tasarımı, tek hata noktalarını ortadan kaldırır. Araç kullanım ortamları ile güvenle baş edebilmek için -40°C ila + 85°C ortam sıcaklığında stabil olarak çalışır. ISO 26262 standardının ASIL D seviyesi gibi, güvenilirlik ve fonksiyon güvenliği için otomotiv sınıfı gereksinimlerine uygundur.
 

Güncelleme Tarihi: 14 Kasım 2018, 14:57
YORUM EKLE

Endaş

Aha Sanyodenki

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını