banner1322
x

Onkolojide iki yeni ilacı daha Türkiye'de üretecek

Novartis Türkiye’deki tesislerinde ürettiği katma değeri yüksek ilaçlarla Türkiye’nin yüksek teknolojili üretimine katkı sağlıyor. Novartis Onkoloji Türkiye Genel Müdürü Pınar Üstündağ, 2019 yılı Ağustos ayında 2 yeni yerli ürünü daha pazara sunmayı planladıklarını belirtti.

Onkolojide iki yeni ilacı daha Türkiye'de üretecek
Endüstrideara

Novartis İlaç, Novartis Onkoloji, Sandoz İlaç ve Alcon olarak 4 divizyon ve üretim tesisleri ile 60 yıldan fazla süredir Türkiye’de faaliyet gösteren Novartis Grup; Türkiye’deki tesislerinde ürettiği katma değeri yüksek ilaçlarla Türkiye’nin yüksek teknolojili üretimine katkı sağlıyor. Novartis Türkiye global ölçekte önemli bir üretim noktası olarak, ülkemizin yerelleşme politikaları ile paralel biçimde ilaç üretiminde lokalizasyonu destekleyerek bu alanda öncülük edecek çalışmaları sürdürüyor. 

Novartis Onkoloji Türkiye Genel Müdürü Pınar Üstündağ:
ONKOLOJİ ALANINDAKİ İLK YERLİ ÜRÜN PAZARA SUNULDU

Milli ekonomiyi yerelleştirme noktasında ülke ekonomisine katkı sağlama hedefiyle ilerleyen Novartis Onkoloji ise, grubun stratejileri ile paralel olarak yerel üretim alanındaki çalışmalarını hızla sürdürüyor. 2014 yılından itibaren yerel üretim çalışmalarını sürdüren Novartis Onkoloji Türkiye, bu alandaki başarılı sonuçlara imza atıyor. Novartis Onkoloji Türkiye Genel Müdürü Pınar Üstündağ, bu çalışmalarının neticesinde onkoloji portföyünde pazara verilen, Kronik Miyeloid Lösemi alanında devrim yaratmış olan ilacın yerli olarak üretilmeye başlandığını ve geçtiğimiz aylarda hastalarla buluştuğunu vurguladı. Üstündağ, “Novartis Onkoloji Türkiye olarak, ülkemizin yerel üretim konusundaki hedeflerine ve politikalarına sürdürülebilir katkı sağlamak amacıyla yerel üretim konusundaki planlamalarımızı 2014 yılından bu yana sürdürüyor; bu alanda öncü olmanın gururunu ve mutluluğunu yaşıyoruz. Kurtköy üretim tesislerinde ilk yerli üretilen ilacımız dışında yerli üretilecek 2 yeni ilacımızı daha 2019 yılının Ağustos ayında hastalarla buluşturmayı planlıyoruz” dedi.
 

Güncelleme Tarihi: 07 Kasım 2018, 14:34
YORUM EKLE

Fatih Otomasyon

Aha Sanyodenki

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını