banner1065
x

Omron sürücü kalitesini artırıyor

Omron'un Q2A özel uygulama sürücü serisi; IM, SPM, IPM, DDPM ve SynRM gibi çok çeşitli motorları yönetebilme becerisiyle uygulamaya göre özelleştirilebiliyor.

Omron sürücü kalitesini artırıyor
EndüstrideAra - Haber Detay

Yerden ve paradan tasarruf sağlayan tasarımı birçok faydalı özellikle birleştiren bu Q2A özel uygulama sürücü serisi, OEM'ler ve son kullanıcılara yüksek performanslı bir sürücü sunuyor. Omron Q2A motor sürücüsünde, verimlilik, esneklik ve kullanım kolaylığı gibi avantajların yanında basit "programla-uygula-kullan" felsefesini yerden tasarruf sağlayan bir tasarımla birleştirdi. 

Yeni Q2A özel uygulama sürücüsü, sistem entegratörlerinin, OEM'lerin ve son kullanıcıların taleplerini karşılayacak biçimde tasarlanan ilk ürün olma özelliği taşıyor. Sürücü, donanımın kapladığı alanı ve maliyeti en aza indirmenin yanı sıra mühendislik ve devreye alma süresini azaltırken, farklı motor tipleri için yüksek performans sağlıyor. Tasarım ve devreye almadan, bakım ve üretime özel hassas ayarların uygulanmasına kadar tüm uygulama iş akışı optimize edilebiliyor.

ALAN YÜZDE 45 AZALIYOR

Tasarım avantajları, kullanılan alanı önceki çözüme göre yüzde 45'e kadar azaltmakla ve yan yana montaj ile başlıyor. Dahili EMC filtresi, DC reaktörü, frenleme direnci ünitesi, entegre fonksiyon emniyeti (STO SIL3) ve yerleşik 24 V dc kontrol panosu güç kaynağı, kolay kullanım ve ciddi maliyet tasarrufu avantajları sunuyor. Q2A elektronik bileşenleri toz veya neme karşı koruyan silikon kaplamalı PCB'lere sahip. Zorlu çevre koşullarında güvenilir kullanım sağlayan dayanıklı tasarımı ile dikkat çekiyor. 

Voltaj vektör kontrolü vb. yöntemlerle farklı motor tiplerini açık ve kapalı çevrimlerde kontrol edebilen Q2A serisi, yüksek motor performansı sağlıyor. Diğer sürücü yöntemlerine göre daha yüksek verimlilik sunan voltaj vektör kontrolü, akım vektörü sürüşüne göre daha kolay ve daha hızlı şekilde kurulabiliyor. 

Omron Sysmac sisteminin kullandığı EtherCat'in yanı sıra EtherNet/IP, PROFINET ve POWERLINK tarafından kullanılan birçok Ethernet tabanlı haberleşme seçeneğine yönelik destek sağlayan çözüm, haberleşme esnekliği sağlıyor. Toplam 5 adete kadar Q2A sürücünün tek bir haberleşme kartıyla kullanılabilmesi, son derece ekonomik ağ entegrasyonu sağlıyor. Yerleşik USB bağlantısı, Q2A sürücü serisinin harici güç kaynağına bağlama gereksinimi olmadan bilgisayardan programlanabilmesine olanak sağlayarak, devreye alma işlemini basit hale getiriyor. 

DEVREYE ALMA İŞLEMİNİ BASİTLEŞTİRİYOR

Q2A sürücünün kullanışlı ve zaman tasarrufu sağlayan çeşitli özellikleri devreye alma işlemini daha basit hale getirir. Grafik Geliştirme Ortamı hızlı uygulama özelleştirme sağlarken, yerleşik sihirbaz fonksiyonu kurulum süresini azaltır ve parametrelerin yanlış ayarlanması riskini ortadan kaldırır. Ayarlar otomatik yedekleme fonksiyonuyla kaydedilip SD kartına kopyalanarak ek sürücülere kolayca aktarılabilir. 

Performans verilerini izleyen Q2A, fanlar gibi komponentlerin zamanında değiştirilmesini sağlayarak önleyici bakımı destekler. Olayın kesin saati ve kaç kez gerçekleştiği gibi bilgileri parametre verileriyle birlikte sağlayan ayrıntılı izlenebilirlik, hata analizine yardımcı olur. Veriler, izleme kaydı sağlamak üzere mikro SD kartına kaydedilebilir. Ayrıca, entegre güç kaynağı 400 V şebeke beslemesinin kesintiye uğradığı durumlarda bile kontrol sistemini aktif halde tutarak tüm sorunların incelenebilmesine imkan tanır.

Güncelleme Tarihi: 19 Kasım 2018, 09:11
YORUM EKLE

Radyo

Balluff

Dergiler