banner1322
x

Oksitem’den yüksek hızlı işleme için AC motor sürücüsü  

Oksitem Otomasyon tarafından sunulan SS2 Serisi AC sürücü, yüksek hızlı işleme için 32-bit RISC CPU’su ve motor gürültülerini elemek için Soft-PWM fonksiyonuyla dikkat çekiyor. 

Oksitem’den yüksek hızlı işleme için AC motor sürücüsü  
Robot Zirvesi

Oksitem Otomasyon tarafından Türkiye’de sunulan Shihlin Electric and Engineering Corp., vektör kontrollü kompakt AC sürücü için dahili keypad, ayar çarkı ile kolayca frekans ve parametre ayarı yapılabiliyor. Dahili RS485 bağlantı portu, Modbus ASCII/RTU veya Shihlin haberleşme protokolü seçimi yapılabilen ürün, dahili bağlantı kontrol fonksiyonu ile çoklu inverter bağlantısını destekliyor. 0 – 650 Hz frekans çıkışına sahip olan ürün, yanyana montaj özelliği ile pano içinde DIN Raya monte edilebiliyor. NPN/PNP dijital giriş seçimi yapılabilen SS2 Serisi AC sürücü, toplam 6 adet dijital giriş, 1 adet röle ve 1 adet transistör çıkış çoklu fonksiyon terminallerine sahip. 0-10V ve 4-20mA 2 adet analog giriş destekleyen sürücü, V/F, Genel Flux Vektör Kontrole ve Auto Tuning fonksiyonuna sahip. 

DAHİLİ ENERJİ TASARRUFU SAĞLIYOR

Genel Flux Vektor kontrol çalışmada 3Hz’de %150, 5Hz’de %200 başlangıç torkuna sahip ürün, yüksek hızlı işleme için 32-bit RISC CPU’su ile dikkat çekiyor. Sürücüde, motor gürültülerinin elenmesinin yanısıra AC sürücünün ısınmasının önlenmesi adına Soft-PWM fonksiyonu da bulunuyor. SS2 Serisi AC sürücü, elektromanyetik gürültüyü etkili biçimde bastıran Dahili RFI Filtre ve jumper’ı, dahili enerji tasarrufu kontrol, soğutma fanı çalışma seçimi, PID geribesleme kontrol gibi fonksiyonları da bünyesinde barındırıyor. Travers ve sargı uygulamalarına yönelik triangular wave fonksiyonu ile öne çıkan SS2 Serisi AC sürücüsünün çalışma frekansı PWM pulse input sinyali ile kontrol edilebiliyor. Programlanabilir çalışma modu ve elektrik şebekesi anahtarlama mekanizması ile donatılmış. Vidasız yay baskılı kontrol klemens bağlantısı sunan ürün, sökülebilir ve kolay temizlenebilir soğutma fanına ve tüm modeller için dahili fren kıyıcıya sahip olup, IP20 koruma sınıfında ve CE onaylıdır. 

Güncelleme Tarihi: 07 Şubat 2019, 14:13
YORUM EKLE

Leroy

Secomea-pc

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını