Mühendislerin seçim yapmaları gereken bileşen sayısı azalıyor

ControlTower 856T sisteminin daha az bileşenle çok daha geniş bir yelpazede sinyal uygulamalarının ihtiyaçlarını karşıladığını söyleyen Rockwell Automation Ürün Müdürü Alvaro Sanchez, "Yeni kule aydınlatmamız mühendislerin seçim yapmaları gereken bileşen sayısını azaltması sayesinde pazara sürüm sürelerini hızlandırmalarını sağlıyor" dedi.

Mühendislerin seçim yapmaları gereken bileşen sayısı azalıyor
Robot Zirvesi

Rockwell Automation yeni Allen-Bradley ControlTower 856T 70 mm Kule Aydınlatma sistemini sundu. Bu yeni sistem daha parlak LED aydınlatma sağlarken, tamamı 70mm çapında bir gövdede çok daha geniş bir yelpazede görsel ve ses teknolojileri sunuyor. ControlTower 856T aynı gövdede yedi modüle kadar kapsayarak daha fazla makina ve sürecin durumunun görüntülenebilmesine olanak sağlıyor. Bu yeni modüler tasarım ControlTower 856T sisteminin daha az bileşenle çok daha geniş bir yelpazede sinyal uygulamalarının ihtiyaçlarını karşılamasını sağlar. 

Rockwell Automation Ürün Müdürü Alvaro Sanchez konuya ilişkin açıklamasında şunları söyledi: “Yeni kule aydınlatmamız mühendislerin aralarından seçim yapmaları gereken bileşenlerin sayısını azaltması sayesinde pazara sürüm sürelerini hızlandırmalarını sağlıyor.  Ölçeklendirilebilir görsel ve audio seçenekler ve tek bir kule aydınlatmadan daha fazla makinanın izlenebilmesi imkanı sayesinde kullanıcıların sahip olma maliyetlerinde azalma gözlemlenebilir.”

TEMELİNDE PUSH-IN (İTMELİ) TERMİNAL BLOKLARI VAR

Kule aydınlatma sisteminin temelinde push-in (itmeli) terminal blokları var ve ışık & ses modüllerinin içinde dahili DIP switch’ler bulunuyor, bu da mühendislerin operasyon molarını kolayca konfigüre etmelerine olanak sağlıyor. Mühendisler operatörleri bir makinanın durumu hakkında uyarmaya yardımcı olacak bir dizi ses teknolojisi arasından seçim yapabilir. Bu ses seçenekleri arasında çok-tonlu basınçsal elektrikli ve çok-tonlu transformatör teknolojileri de bulunuyor. 

ControlTower 856T sisteminde ayrıca daha düşük profiled bir sinyal aygıtı gerektiren ama aynı kule aydınlatma altyapısı kullanılmak istendiğinde kullanılabilecek, istiflenemeyen, işaret niteliğinde aydınlatma modülleri de bulunur. 

IP66/67-rated sistemi daha sert ortam şartlarında veya (70 Celcius’a kadar çıkabilen) aşırı ortam ısılarında kullanılabiliyor. Küresel uyum şartlarını sağlamak için sistem 24V AC/DC ve 120/240V AC seçenekleriyle sunuluyor. Ürün serisi hem ayrı bileşenler olarak, hem ön konfigürasyonu yapılmış halde hem de fabrika gövdesinde optimal esneklikle sunuluyor. 

Rockwell Automation, Inc.  endüstriyel otomasyona kendisini adamış dünyanın en büyük şirketi ve müşterilerini daha üretken, dünyayı daha sürdürülebilir hale getiriyor. Genel merkezi Milwaukee, Wisconsin’de bulunan Rockwell Automation 80’den fazla ülkede yaklaşık 22.000 çalışanıyla müşterilerine hizmet veriyor.

Güncelleme Tarihi: 09 Ekim 2018, 11:37
YORUM EKLE

Nidec

Aha Sanyodenki

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını