MİTSUBİSHİ ELECTRİC YENİ TESİS YATIRIMI YAPIYOR

Mitsubishi Electric fabrika otomasyon kontrol sistemi ürünleri için yeni üretim tesisi yatırımı yapacak. Yatırımın ayrıntıları belli oldu.

MİTSUBİSHİ ELECTRİC YENİ TESİS YATIRIMI YAPIYOR
Endüstri 40 Zirvesi

Mitsubishi Electric, fabrika otomasyon kontrol sistemi ürünleri için yeni bir tesis yatırımı yapacağını duyurdu. 

YENİ YATIRIM 110 MİLYON DOLARA MAL OLACAK

Fabrika otomasyon ürünlerine yönelik olarak üretim sanayinden gelen talebin bilhassa veri merkezleri, yarı iletkenler ve elektronik bileşenler gibi dijital sektörlerde, aynı zamanda lityum iyon piller gibi karbonsuzlaştırmayla ilgili alanlarda orta ve uzun vadeli bir büyüme göstermesi öngörülüyor.

Firma söz konusu artan talebe cevap vermek amacıyla ana fabrika otomasyon üretim tesislerinin bulunduğu Nagoya Works’e komşu Aichi Eyaleti’nin Owariasahi kentinde yeni bir üretim tesisi kurmak için yaklaşık 13 milyar yen (yaklaşık 110 milyon dolar) tutarında yatırım yapma kararı aldı.

TESİS BİRÇOK İLERİ TEKNOLOJİDEN YARARLANACAK

Yeni fabrika; üretim sırasında makinalar, çalışanlar ve otomatik yönlendirmeli sürücüsüz araçların aynı anda bağlanmasına imkan veren 5G teknolojisi gibi pek çok ileri teknolojiyi kullanacak. Fabrika genelinde yüksek hızlı ve gerçek zamanlı toplanan veriler, yapay zeka tabanlı analiz kullanarak güvenli ve esnek bir üretim ortamı için üretim döngüsünün tüm yönleriyle ilgili veri setleri sağlayacak.

Toplam 33 bin 600 metrekare alana sahip, depreme dayanıklı üç katlı bir yapı olarak inşa edilecek fabrikada, firmanın dijital üretim çözümü e-F@ctory'den de faydalanılacak. Bu gelişmiş dijital yaklaşım hem tedarik hem de mühendislik zinciri yönetimi sistemlerini güçlü bir şekilde etkiliyor. Örneğin, tasarımdan imalat ve bakıma kadar tüm üretim süreci boyunca toplam maliyeti azaltan entegre bir fabrika otomasyon ortamı elde etmek için bilgi ve operasyonel teknolojiyi edinilen bilgi birikimiyle birleştiriyor.

Aynı zamanda üretkenlik ve kalite için iyileştirme döngüsünü hızlandırmaya yardımcı olarak daha kısa teslimat süreleri, daha yüksek üretim kalitesi ve verimlilik gibi birçok üreticinin istediği faydaları sağlıyor. Üstelik talepteki dalgalanmalara da esnek bir şekilde tepki verebilme kabiliyeti kazandırıyor. 

2025 YILINDA FAALİYETE GEÇECEK

Yeni fabrika, lojistikte artan verimlilik için sürücüsüz araçların tam olarak kullanılması, senkronize dijital ve gerçek üretim için dijital ikiz teknolojileri de dahil olmak üzere otomatik üretim süreçlerinin kullanımını genişletecek. e-F@ctory tabanlı bir enerji izleme sistemi ile LED aydınlatma, fotovoltaik sistemler ve biyotopların kullanımını içeren bir dizi CO2 azaltma faaliyeti de uygulayacak tesisin karbon nötrlüğü sağlaması bekleniyor.

Tesisin Nisan 2025 tarihinde faaliyete geçmesi planlanıyor.

Güncelleme Tarihi: 05 Mayıs 2022, 13:19
YORUM EKLE

Nidec

Secomea-pc

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını