banner1322
x

Meslek lisesi öğrencileri yenilikçi otomasyon uygulamaları öğrenecek

Rockwell Automation’un Türkiye’deki tek yetkili distribütörü AB Market Elektronik Otomasyon, Çorlu’daki Ahi Evran Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ne PLC Laboratuvarı kurdu.

Meslek lisesi öğrencileri yenilikçi otomasyon uygulamaları öğrenecek
Robot Zirvesi

Otomasyon alanındaki know-how’ını mesleki ve teknik liselerdeki öğrencilerle paylaşarak eğitime katkı sunmayı hedefleyen Rockwell Automation işbirliğinde AB Market Elektronik Otomasyon, önemli bir projeye imza attı.

Milli Eğitim Bakanlığı’nın “2023 Vizyonu” kapsamında sektördeki firmalar ile yapılan protokol doğrultusunda, Rockwell Automation’un Türkiye’deki tek yetkili distribütörü AB Market Elektronik Otomasyon tarafından Çorlu’daki Ahi Evran Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ne PLC Laboratuvarı kuruldu. 

Elektrik-Elektronik Teknolojisi alanında kurulan PLC Laboratuvarı’nın açılışı 7 Ocak 2020 Salı günü, okulda yapılan törenle gerçekleşti.

Açılışa, Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım, Çorlu Kaymakamı Cafer Sarılı ve Tekirdağ İl Milli Eğitim Müdürü Ersan Ulusan’ın yanı sıra okul yönetimi, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Etkinlikte AB Market Elektronik Otomasyon adına yer alan isim ise Genel Müdür Yardımcısı Atacan İsmet Şahin oldu.

BİLGİNİN GÜCÜNÜ GENÇLERLE BULUŞTURUYORUZ

AB Market Elektronik Otomasyon Genel Müdür Yardımcısı Atacan İsmet Şahin, açılışta yaptığı konuşmada otomasyon sektöründe nitelikli çalışan istihdamının önemine değinerek, “Eğitimde uygulama kapasitesini artırmaya yönelik atılan her yeni adım, iş gücüne katkı noktasında çok önemli bir hale geldi. Biz de bu sorumluluğun bilincinde bir şirket olarak ‘bilginin gücünü gençlerle buluşturuyoruz’ mottosuyla hareket ediyor ve mesleki eğitime destek oluyoruz. Çorlu Ahi Evran Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde, Türkiye’de tek yetkili distribütörü olduğumuz Rockwell Automation Türkiye’nin desteği ile PLC Laboratuvarı’nın kurulmasına vesile olduğumuz için çok mutluyuz” dedi.

Açılış konuşmalarının ardından Atacan İsmet Şahin’e, projeye katkılarından dolayı teşekkür plaketi takdim edildi.

PLC Laboratuvarında Allen Bradley Micro PLC ürünleriyle hazırlanan demo setleri ile öğrenciler uygulamalı derslere katılacak.

Connected Components Workbench Software ile ücretsiz yazılım, simülasyon ve kontrol imkanı bulacak öğrenciler, tek program ile panel ve PLC programlamayı öğrenecek.

Güncelleme Tarihi: 09 Ocak 2020, 12:07
YORUM EKLE

Leroy

Lima

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını