banner1322
x

Lazer çizgi ölçümünde hızlı çözüm

İlke Otomasyon tarafından sunulan, Baumer’in yeni nesil hassas lazer çizgi ölçüm sensörü ailesi PosCon; profil sensörü performansı sağlıyor.

Lazer çizgi ölçümünde hızlı çözüm
Robot Zirvesi

Baumer’in yeni nesil hassas lazer çizgi ölçüm sensör ailesi PosCon, manuel temaslı sensörlere göre daha seri ve hızlı, karmaşık 3D ölçüm sistemlerinden de daha ekonomik ve basit ideal bir çözüm. Görünür lazer çizgisi ile optik eksen hizalaması ürün, ± 30 °'ye kadar esnek montaj imkanı sunuyor ve reflektör gerektirmiyor. Belirli uygulamalara özel tanımlanmış ölçüm modları yoluyla birkaç parametre tanımlamasını, üzerindeki tuş takımı ve ekranı aracılığı ya da entegre yazılımı üzerinden cihazı kolayca konfigüre etmek mümkün.

HASSAS VE HIZLI ÖLÇÜM

Böylece kalibrasyona gerek kalmadan, fabrika çıkışlı olarak milimetre cinsinden görüntülenen ölçüm bilgisini; parlak, siyah veya çok kaba yüzeylerde, hızlı hareket eden cisimlerde dahi ortam ışığı etkilerinden en az etkilenerek hassas biçimde verebiliyor. İlke Otomasyon tarafından sunulan Baumer’in PosCon ailesinde; kenar, boşluk veya genişlik ölçümü için PosCon 3D serisi, yükseklik ölçümü için PosCon HM serisi ve yuvarlak nesnelerin ölçümü için de PosCon CM serisi yer alıyor.  


 

Güncelleme Tarihi: 01 Mart 2019, 14:15
YORUM EKLE

Leroy

Lima

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını