banner1339
x

Kestirimci Bakım İle Makina Arıza Süreleri Ve Servis Maliyetleri Azalıyor

Otomasyon teknolojisinin kullanılabilirliğini, makina çalışma süresini önemli ölçüde iyileştirebileceğine ve üretim sürecinin aksama durumunun yanı sıra servis maliyetlerini, Omron, azaltabileceğine inanıyor.

Kestirimci Bakım İle Makina Arıza Süreleri Ve Servis Maliyetleri Azalıyor
Enerji Zirvesi

IT sistemleri ve uzaktan kullanılan cihazlar ile Sysmac otomasyon platformu,  çok disiplinli otomasyon çözümünün dikey entegrasyonunu sağlar. Kullanıcıların üretim süreçlerinden neredeyse gerçek zamanlı verileri toplamasını ve bu sayede üretim iyileştirmeleri konusunda potansiyel alanları, NJ makina kontrol veritabanı bağlantısı tespit etmesini sağlar. Herhangi bir bağlantı arızası durumunda SQL biriktirme işlevselliği,  sağlam ve güvenli veri çözümüne olanak tanır.

KESTİRİMCİ BAKIM

Sysmac Studio yazılımı için Omron,  cihaz operasyonu izleme kütüphanesi adı verilen bir dizi Fonksiyon Blokları Kütüphanesi geliştirdi. Aktüatörler,servo sürücüler  ve sensörler gerçek zamanlı izlenebilir ve  olası bir problemde ciddi bir arıza meydana gelmeden bir uyarı veya alarm verilir. Servo motorun tork yanıtını ve konumunu fonksiyon blokları kütüphanesi ile normal çalışma aralığına karşı kolaylıkla izleyebilir ve değerlendirebilirsiniz. Normal çalışma durumuna karşı silindir çalışma süresi ölçülerek sürenin bu değeri geçtiği veya bu değerden az olduğu bildirilir. Toz veya diğer malzemelerin birikip birikmediğini tespit etmek üzere fiber sensörlerin ışık yoğunluğu kötüye gitme açısından izlenir.
 

Güncelleme Tarihi: 17 Şubat 2019, 12:22
YORUM EKLE

Endaş

Aha Sanyodenki

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını