banner1013
x

Kalite kontrolde yeni göz

Telemecanique Sensors, basit ama işlevsel OsiSense XUW serisi ile normal algılama ürünleriyle çözülemeyen uygulamalar için düşük maliyetli çözümler sunuyor.

Kalite kontrolde yeni göz
EndüstrideAra - Haber Detay

Teknolojinin gelişmesiyle hemen hemen her yerde karşımıza çıkan, kalite kontrol amaçlı kullanılan görüntü sensörleri; görüntünün alınması, işlenmesi ve değerlendirilmesi amacıyla hizmet veriyor. Bu sensörler, insan gözünün yetersiz kaldığı her noktada hem daha çok veriyi işlediği hem de hızlı sonuçlar verdiği için çok daha kısa sürede daha kesin sonuçlar alınmasını sağlıyor. Sanayide üretimin kalitesini artıran görüntü sensörleri, bir yandan otonom sistemlerin performansını arttırırken bir yandan da standartların belirli bir seviyede tutulmasını sağlıyor. 

Bu alanda en çok karşılaşılan iki soruna çözüm sunan Telemecanique Sensors, karmaşık kurulum süreçlerinin önüne geçerek kolay ve ayarlaması basit ürünlerle pazarda yerini alırken, bir çok uygulamaya çözüm sunan maliyetli ürünler yerine basit ama işlevsel OsiSense XUW serisi ile kullanıcının normal algılama ürünleriyle çözemediği uygulamalara maliyeti düşük çözümler sunuyor. 

HANGİ UYGULAMALARDA KULLANILIYOR?

Görüntü sensörlerinin kullanılabildiği ana uygulamaların başında; paketleme, otomotiv, yiyecek-içecek ve malzeme işleme sektörlerinde kalite kontrolü, parça ve pozisyon kontrolü, gruplama ve işaret kontrolü, varlık/yokluk kontrolü ve nesne tanıma gibi konular geliyor. Otomotiv sektöründe belirli sırayla monte edilmesi gereken parçaların sıralamasında  eksik parça olup olmadığı görüntü sensörleri ile algılanabiliyor.

GÖRÜNTÜ SENSÖRÜ KULLANMANIN AVANTAJLARI

Otonom sistemlerde bu görüntü sensörlerinin kullanılması, yanlış montaj yapılmasının önüne geçip maliyetleri düşürmenin yanısıra, hatalı ürünlerin daha sağlıklı, doğru ya da yanlış ürün karşılaştırması oranları ile üretim standartlarının arttırılmasını sağlar. 

Güncelleme Tarihi: 11 Aralık 2018, 16:30
YORUM EKLE

Radyo

Balluff

Dergiler