banner1322
x

İnsu Teknik, Microsoft’un HoloLens 2 gözlüğüne yatırım yaptı

Microsoft’un HoloLens 2 gözlüğünü, Türkiye’de ilk defa kullanan İnsu Teknik, bu teknoloji sayesinde üretim süreçlerini tam zamanlı olarak izleyecek.

İnsu Teknik, Microsoft’un HoloLens 2 gözlüğüne yatırım yaptı
Enerji Zirvesi

İnsu Teknik, gazlı amortisör sektöründe faaliyet gösteriyor. Microsoft’un HoloLens 2 gözlüğü, Türkiye’de ilk defa bünyesinde kullanan İnsu Teknik, bu sayede üretim süreçlerini izleyebilecek. Konuyla ilgili bilgi veren İnsu Teknik Genel Müdürü Ali Hakan Süalp, kuruldukları günden bu yana sürekli gelişim ve yenilikçi anlayış çerçevesinde hareket ettiklerini söyledi. Süalp, en son teknoloji ile ürünlerini ürettiklerini ifade ederek, “Ar-Ge’yi odağına alan yenilikçi yaklaşımlarla hızla değişen yeni dünya düzenine ayak uyduruyoruz. Sürdürülebilir bir büyüme yakalamak ve bunun sürekliliğini sağlamak için son teknolojiyi yakından takip ediyor ve üretimimizin her aşamasında yenilikçi çalışmaları esas alıyoruz” dedi.

BİLİŞİM İÇİN YENİ BİR VİZYON

Microsoft HoloLens 2’nin, iş yerlerine / kurumsal alana yönelik tasarlanmış bir cihaz olduğunu dile getiren Süalp, “Ürün bilişim için yeni bir vizyon. Teknolojinin hızla gelişmesiyle birlikte; günümüzde sanal gerçeklik (Virtual Reality -VR), artırılmış gerçeklik (Augmented Reality -AR) ve karma gerçeklik (Mixed Reality -MR) gibi teknolojiler, kişilere farklı deneyim imkânı sunuyor. Microsoft’un sanal gerçeklik projesi olan Hololens de bu teknolojilerin en güncellerinden biri olarak karşımıza çıkıyor. Karma gerçeklik cihazı olan HoloLens 2 gözlüğünü Türkiye’de kullanan ilk firma olduğumuz için mutluyuz.” diye konuştu. 

FARK YARATMAK GURUR VERİCİ

“Bu teknolojiyi bünyemizde uygulayarak dijital dönüşümüzü daha da hızlandırmış olacağız.” diyen Süalp, şöyle devam etti: Artırılmış gerçeklik, sanal gerçeklik ve hologram teknolojilerini bir araya getiren uygulama ile iş yapış şekillerimizde değişim yaşanacak. Bu tür teknolojik gelişmelerle adımızdan söz ettirmek ve rakiplerimiz arasında fark yaratmak oldukça gurur verici” diye konuştu. Süalp ayrıca son teknolojik gelişmeleri takip edeceklerine vurgu yaparak ürünleri daha da geliştirip, bilgi ve teknolojinin ön planda olduğu çalışmaları hayata geçireceklerini söyledi. 
 

Güncelleme Tarihi: 20 Temmuz 2020, 11:03
YORUM EKLE

Fatih Otomasyon

Lima

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını