İNCİ HOLDİNG'İN HEDEFİ; ÜRETİM, YATIRIM VE BÜYÜME

İnci Holding Yönetim Kurulu Başkanı Neşe Gök, 2021'de kapasite artırıcı, ürün ve hizmet geliştirici projelerin yanı sıra yatırımlarını sürdüreceklerini söyledi.

İNCİ HOLDİNG'İN HEDEFİ; ÜRETİM, YATIRIM VE BÜYÜME
Endüstri 40 Zirvesi

Yeni dönemde iki haneli güçlü bir büyüme hedefi belirlediklerini ifade eden İnci Holding Yönetim Kurulu Başkanı Neşe Gök, "2021 yılında da temkinli bir iyimserlikle mevcut faaliyet alanlarımızda kapasite artırıcı, ürün ve hizmet geliştirici projeleri devreye alacağız. Ayrıca geleceğin iş alanlarına yönelik yatırımlarımız devam edecek" diye konuştu.

Bünyesindeki 10 firma ve 3 bin çalışanıyla Ege Bölgesi'nden dünyaya açılan İnci Holding, Covid-19 pandemisinin gölgesindeki 2020’yi çevik yönetim anlayışıyla grup şirketlerinde büyümeyle kapattıktan sonra 2021 için de temkinli iyimserliğini koruyor ve büyüme planlarını bu çerçevede yapıyor.

"BAŞARILI SONUÇLARA İMZA ATMAYA DEVAM EDECEĞİZ" 

İnci Holding Yönetim Kurulu Başkanı Gök, “2020’de pandemi sürecinin olumsuz etkilerini azaltmak ve krizin getirdiği fırsatlara da odaklanmak için tüm grubumuzda koordinasyonlu bir şekilde ve çevik yönetim anlayışıyla hareket ettik. Bu zorlu yılda çalışanlarımızın sağlığını ve iş güvencesini önceliklendirerek istihdamımızı koruduk ve nakit ve kâr odaklı büyümemize devam ettik. Tüm önlemlerimizle başarılı iş sonuçlarını 2021’de de yakalayacağımızı öngörüyoruz” dedi.

Grup şirketlerinde üretim ve ihracatın kesintisiz devam ettiğinin altını çizen Gök, 2021’in ilk çeyreğinde hedef pazarlarında geçici bir daralma öngördüklerini ancak, Kovid-19 aşılarının yaygınlaşması ve etkileriyle bağlantılı bir şekilde yılın ikinci çeyreğinden itibaren toparlanma öngördüklerini kaydetti.

"RİSKLERİN YANINDA FIRSATLARA DA ODAKLANIYORUZ"

Faaliyet gösterdikleri tüm alanlarda iş planlarını, nakit ve kâr odağını sürdürerek büyümeyi öngörecek şekilde oluşturduklarını belirten Gök, gerek otomotiv gerekse lojistik sektörlerinde daha iyi bir yıl beklediklerini ifade etti.

Grup olarak risklerin yanı sıra fırsatlara da odaklandıklarını vurgulayan Gök, "Covid-19 süreciyle beraber Avrupa, Asya’dan olan tedarik riskini azaltmak üzere yeni kaynak arayışına girdi. Bu bağlamda otomotiv ve lojistik sektörlerinde kapasite artışı ile ürün ve hizmet geliştirici projelerimizi ön planda tutacak bir planlama yaptık. Turizm sektörünün 2023’ten önce 2019 seviyesine gelmesi beklenmediği için en zorlu toparlanmayı bu sektörde yaşayacağımızı düşünüyoruz. Bu sektörde hizmet veren ve ürettiği otel ekipmanları birçok zincir otelde yer alan ISM Minibar şirketimizde oyun planımızı toparlanma sürecinin daha uzun soluklu olacağını öngörerek, hizmet ve ürün paletini farklı sektörlere de genişletecek şekilde yapıyoruz" şeklinde konuştu.

"YENİ YATIRIM FIRSATLARINI DEĞERLENDİRİYORUZ"

Mevcut faaliyet alanlarında öngördükleri kapasite artırıcı, ürün ve hizmet geliştirici projeleri hayata geçireceklerini söyleyen Gök, ayrıca başta Avrupa olmak üzere mevcut faaliyet alanlarıyla sinerji oluşturabilecekleri yeni alanlardaki yatırım fırsatlarını da önceliklerinin arasında gördüklerini dile getirdi.

Gök, vizyonları ve stratejileri doğrultusunda ana faaliyet alanlarında gerçekleştirdikleri global ortaklıklarla Endüstri 4.0 alanında güçlü bir performans sergilemeye devam edeceklerini ifade ederek, sözlerini stratejik yatırımcısı oldukları girişim sermayesi fonu Vinci ile ilgili bilgiler vererek noktaladı:
 
"Vinci ile edindiğimiz deneyimden aldığımız güçle, holding olarak ilk direkt teknoloji yatırımımızı da geçen yıl eylül ayında yüksek güçlü akıllı invertörler ve elektrikli araçlar için tasarlanmış şarj cihazları alanındaki uzmanlığı ile öne çıkan ABD merkezli Rhombus şirketine yaptık. Vinci’nin içinde olduğu ekosistem ve holdingin direkt teknoloji yatırımları ile faaliyet alanlarımızdaki şirketlerimizin entegrasyonunu, yaratacağı potansiyel değer açısından çok önemli buluyoruz."


 

Güncelleme Tarihi: 05 Şubat 2021, 11:59
YORUM EKLE

Endaş

Lima

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını