banner1322
x

HVAC ve Bina Otomasyonu Semineri düzenlendi

Isıtma, soğutma, motor kontrol sistemleri ve güç çözümleri alanlarında dünya lideri Danfoss, HVAC ve Bina Otomasyonu Semineri’ni, bilgisayar tabanlı otomasyon firması Beckhoff ile ortaklaşa düzenledi. Seminerde akıllı HVAC sistemlerinden bina otomasyonunda teknolojik çözümlere kadar geniş çapta sunumlar yapıldı, ürün ve sistem demoları yakından incelendi.

HVAC ve Bina Otomasyonu  Semineri düzenlendi
Enerji Zirvesi

Isıtma, soğutma, motor kontrol sistemleri ve güç çözümleri alanlarında dünya lideri Danfoss’unBeckhoff firması ile ortaklaşa düzenlediği ‘HVAC ve Bina Otomasyonu Semineri’, 7 Kasım tarihinde Sheraton Grand Ataşehir’de gerçekleşti.

Sektörel katılımla gerçekleşen seminer, Danfoss Türkiye Genel Müdürü Emre Gören’inDanfoss’un ilkelerini tanıttığı açılış konuşmasıyla başladı. Emre Gören’in adından söz alan Beckhoff Türkiye Satış Müdürü Serkan Çiftçi deBeckhoff’u ve firmanın teknolojik otomasyon ağırlıklı faaliyetlerini anlattı.

DanfossIsıtma Sistemleri İş Geliştirme Direktörü Ahmet Canpolat’ın “Balanslamada Yeni ve Dijital Çözümler” konulu sunumuyla devam eden seminerde Canpolat, akıllı HVAC sistemler, DanfossNovoCon ürünü, hidronikbalanslama ve soğutucu kontrolü gibi konulara değindi.Ahmet Canpolat’ın ardından Beckhoff Türkiye Bina Otomasyonu Sorumlusu Berkcan Berk, bina otomasyonu için Beckhoff ürünlerini sunumu üzerinden tanıttı. Seminere katılmak için Türkiye’ye gelen Danfoss Motor Kontrol Sistemleri Global Direktörü JesperTherbo, “Binalarda Enerji Verimliliği & HVAC Uygulamalarında Frekans Konvertörü Seçimi” konusunda dinleyicileri bilgilendirirken,JesperTherbo’nun ardından söz alan Beckhoff HVAC Ürün MüdürüBerndHölscherise “Entegre HVAC Otomasyonu & Enerji Verimliliği” konusunda bilgi aktarımında bulundu.

Ürün ve sistem demolarının yakından incelendiği seminerde katılımcılar ayrıca VR (artırılmış gerçeklik) alanında simülasyon ile tasarlanmış örnek bir fabrika içinde gezme ve bu fabrika içerisine yerleştirilmiş ürünleri VR gözlüğü ile inceleme fırsatı yakaladı.

Danfoss, sektörü bilinçlendirmek için seminerler düzenlemeye devam edecek.


 

Güncelleme Tarihi: 11 Mart 2019, 18:23
YORUM EKLE

Fatih Otomasyon

Aha Sanyodenki

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını