“Hareket kontrolünde standartları değiştiriyoruz”

Mitsubishi Electric Türkiye’den Cem Kıbrıslı, geliştirdikleri MR-J4 Servo serisiyle hareket kontrolünde hassasiyetle ilgili yeni standartları belirlediklerini söyledi. 

“Hareket kontrolünde standartları değiştiriyoruz”
Enerji Zirvesi

Mitsubishi Electric, geniş servo motor ve servo güçlendirici aralığına sahip MR-J4 serisiyle hareket kontrolü konusunda hassasiyetle ilgili yeni standartlar belirliyor.  Mitsubishi Electric Türkiye Fabrika Otomasyon Sistemleri Ürün Yönetimi Departman Müdürü Cem Kıbrıslı, serinin öne çıkan özellikleri hakkında yaptığı açıklamada, güvenlik, verimlilik ve enerji tasarrufu için yenilikçi bir servo teknolojisi geliştirdiklerini vurguladı. Kıbrıslı, MR-J4 serisi servo sürücüler ve ilişkili pozisyonlama üniteleri ile hareket modülleri ve yüksek sınıf hareket kontrol sistemlerinin, üretimde hem güvenliği hem de verimliliği artırdığını kaydetti.

Ayrıca servo sürücünün rotary motorlar, lineer motorlar ve doğrudan tahrikli motorlarla kolaylıkla kullanılabildiğinin de altını çizdi. Mitsubishi Electric, servo-hareket sistemi ürünleriyle tek eksenli nokta-nokta sistemlerinden 192 eksenli senkronize sistemlere kadar çok geniş uygulama aralığında çözümler geliştiriyor. Bu sistemler içinde bulunan standart darbe çıkışları ya da SSCNET üzerinden çalışma özelliği, uygulamanın özel ihtiyaçlarına adaptasyona da olanak sağlıyor. 

YÜKSEK PERFORMANS POTANSİYELİ VE GENİŞ İŞLEVSELLİK

Cem Kıbrıslı, MR-J4 servo sürücü serisinin öne çıkan özelliklerini paylaşarak, serinin gelişmiş güvenlik, verimlilik ve enerji tasarrufu için yenilikçi bir servo teknolojisi olduğunu ifade etti.
MR-J4 serisi, basit operasyon ve devreye alma avantajı sayesinde tüm alanlarda yüksek performans potansiyeli ve geniş işlevsellik puanlarıyla başta paketleme makinaları, travers tablaları ve taşıma sistemleri üreticileri olmak üzere sanayicilerden yoğun ilgi gördüğünü sözlerine ekledi.
 

Güncelleme Tarihi: 03 Nisan 2019, 12:20
YORUM EKLE

Leroy

Secomea-pc

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını