Gözlükte kusursuz kıvrımı sağlayan proje

Baumüller’in modernize ettiği Schüssler Technik’in kompakt, 3D gözlük çerçevesi bükme makinası S-514, modern görselleştirme ve güvenli uzaktan denetim gibi birçok yeni seçenek sunuyor.

Gözlükte kusursuz kıvrımı sağlayan proje
Endüstrideara

Baumüller’in stratejik bir ortak ve komple tedarikçi olarak yer aldığı proje ile gözlüklerde kusursuz kıvrım garanti altına alınıyor. Schüssler Technik yetkilileri Baumüller ile iş birliği yapmanın avantajını, hem otomasyon bileşenlerinde hem de sistem mühendisliğinde tam kapsamlı uzmanlığı şeklinde ifade ediyorlar. Schüssler Technik’e ait yüksek hassasiyetli özel makinalar, farklı şekil ve malzemelerdeki gözlükler için basit fakat modern gözlük çerçevesi üretimi yapıyor. Tam otomatik 3D gözlük çerçevesi bükme makinası S-514’ün en güncel versiyonu artık kompakt ve dijital olup Endüstri 4.0 gerekliliklerine uyumuyla dikkat çekiyor.

Makina, dünya çapındaki gözlük üreticileri için de yaratıcı tasarım seçenekleri sunuyor.  Gözlük çerçeveleri için 2,5 mm’ye kadar genişlik ve yükseklikte bilinen tüm alaşımlar kullanılabilirken, gözlük çerçevelerinin yüksek doğrulukla imal edilmesinde öne çıkan bir özellik, Baumüller’in hassas ve birbirlerine ideal uyarlanmış tahrik ve otomasyon bileşenleri oluyor.

TEK ELDEN KOMPLE TAHRİK SİSTEMİ

Dünya çapında, gözlüklerin çoğu bugün Asya’da üretilirken, pazardaki talep, uzun süre dayanıklı, yerden tasarruf sağlayan ve kullanımı kolay makinalar şeklinde öne çıkıyor. 
Yeni 3D gözlük çerçevesi bükme makinasını geliştirme sürecinde Baumüller’le yetkin ve uzun vadeli ortak olarak el sıkışan Schüssler Technik yeni S-514 için partnerinden makinayı modernize etmesi ve Endüstri 4.0’a uygun hale getirmesini istiyordu. Makinanın tüm tahrik ve otomasyon sistemi, Baumüller tarafından birbirlerine uyarlanmış biçimde üretilirken, tahrik kumandasından makina kumandasına ve hatta görselleştirmeye kadar önemli tüm bileşenler Baumüller Grubu’ndan sağlandı.
 

Güncelleme Tarihi: 25 Mart 2019, 20:52
YORUM EKLE

Endaş

Lima

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını