Gıda sektörü rulmanı nasıl seçiyor?

Yüksek standartlara sahip yiyecek ve içecek endüstrisinin güç aktarım ürünleri için özel gereksinimleri bulunuyor. Silkar Endaş gıda sektöründeki tecrübesi, ihtiyaca uygun ürün çeşitliliği ve mühendis kadrosu ile bu alanda firmanın ihtiyacını belirleyip ona uygun çözüm sunuyor.

Gıda sektörü rulmanı nasıl seçiyor?
Enerji Zirvesi

Gıda sektöründe kullanılan rulman ve güç aktarım ürünlerinden beklentilerin başında; güvenilirlik ve hijyen standartlarına uygun olması geliyor. Genellikle yüksek hızlarda çalışan üretim hatlarında kullanılan ürünlerin; üstün performans göstermesi, bakım ve arızalardan dolayı üretim hattını yavaşlatmaması ve durdurmaması önemlidir.

Kimyasal maddelere maruz kalma, sürekli yıkanma, yüksek ve düşük sıcaklıklarda değişen ısı seviyeleri, kirlenmeye ve neme meyilli ortamlar rulmanların karşılaştığı zorlu koşullardır. Bu alanlarda kullanılması için seçilecek rulmanın tüm bu zorlu koşullara dayanıklı olması gerekmektedir.

ÜRÜN İHTİYACI FARKLILAŞIYOR

Sıkça yıkamaya maruz kalan, gıdayla temas eden, hijyen gerektiren rulmanların paslanmaz malzemeden, yağlama ve sızdırmazlık sistemine sahip rulmanlar olması gerekiyor.
Gıda sektöründeki birçok uygulamada 90°- 260° ile sıfırın altında farklı ısılardaki ortamlarda kullanılan rulmanların da yine bu sıcaklara dayanabilecek malzeme ve özelliklere sahip olması gerekiyor.
Yiyecek ve içecek sektöründeki her firmanın ayrı ihtiyaçları olacağının farkında olan Silkar Endaş mühendis kadrosu ile gıda firmalarının çalışma şartlarına en uygun rulman ve güç aktarım ürünlerini seçmesine yardımcı oluyor. 

http://www.endas.com/Home-Page/Turkish
 

YORUM EKLE

Nidec

Aha Sanyodenki

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını