banner1322
x

ELEKTRONİĞİN GELECEĞİNDE SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK

Dünyanın önde gelen ticaret fuarı ve uluslararası elektronik endüstrisi için bir buluşma yeri olan electronica 2022, 15-18 Kasım 2022 tarihleri arasında Münih fuar merkezinde düzenlenecek.

ELEKTRONİĞİN GELECEĞİNDE SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK
Endüstri 40 Zirvesi

electronica 2022, "Driving sustainable progress" sloganıyla, uluslararası elektronik endüstrisini 15-18 Kasım 2022 tarihleri arasında Münih fuar merkezinde bir kez daha bir araya getirecek. Dünyanın önde gelen ticaret fuarında, start-up'lardan küresel şirketlere kadar katılımcılar, elektroniklerin gelecekteki sosyal sorunlar için sürdürülebilir teknolojiler adına geliştirilen ürünler ve çözümler sergilenecek.

Fuar aynı zamanda ziyaretçi ve katılımcılarına konferanslar ve forumlar içeren kapsamlı bir destek programı sunuyor. Maalesef electronica 2020 fuarımızı tamamen sanal bir etkinlik olarak gerçekleştikten sonra, electronica 2022 yine yüksek düzeyde katılımcı ilgisi kaydetti ve Münih sergi merkezindeki 13 salon şimdiden doldu. 

ULUSLARARASI PAZAR OYUNCULARI İÇİN YİNE BULUŞMA ZAMANI

Bugüne kadar, Arrow, Avnet, Bosch, Harting, Infineon, NXP Semiconductor, Phoenix Contact, Rohde ve Schwarz, Samsung, Schweizer Electronic, STMicroelectronics, TDK, Electronics ve Würth gibi sektördeki tüm önemli distribütörler ve üreticiler elektronika 2022'de temsil edilecek.

Almanya dışından gelen katılımcıların oranı her zamanki gibi oldukça yüksek. Şimdiye kadar 40’tan fazla ülkeden katılımcı firma kayıtlarını yaptırmış durumda. 

“DÖRT GÖZLE BEKLİYORUZ”

HARTING Teknoloji Grubu Başkanı ve electronica'nın yeni Danışma Kurulu Başkanı Sayın Philip Harting; “Endüstri için en önemli iş platformu ve birinci sınıf bir ağ oluşturma etkinliği olan electronica 2022'yi dört gözle bekliyoruz. Sonunda, yenilikçi ve sürdürülebilir çözümlerimizi uluslararası bir ticaret kitlesine yeniden sunma ve sektörü hareketlendiren trendler hakkında kişisel olarak fikir alışverişinde bulunma fırsatına sahibiz.” diyor.

“ELEKTRONİK VE DİJİTAL ENDÜSTRİNİN ÖNEMİ SÜREKLİ ARTIYOR”

ZVEI Derneği Genel Müdürü ve Elektronik Bileşenler ve Sistemler Başkanı Michael Dehnert'e göre; elektronik ve dijital endüstrisi, 2020 pandemi yılında satışlardaki düşüşün ardından ekonomik olarak toparlandı ve gelecek konusunda iyimser. Dehnert; "Elektrifikasyon ve dijitalleşmenin iki büyük mega trendi doğrudan sektörümüzle bağlantılı olduğundan, elektronik ve dijital endüstrinin önemi sürekli artıyor. ZVEI bunu, electronica 2022'de gösterecek" diyor.

Alman elektronik ve dijital endüstrisindeki iş ortamı, devam eden malzeme sıkıntısına rağmen yukarı doğru hareket ediyor. Sektör, 2021'de 200 milyar avro civarında gelir kaydetti, bu da bir önceki yıla göre yüzde 9,8'lik bir artış anlamına geliyor. Geçen yıl COVID-19 pandemisinden de etkilendiği için bu rakamlar daha da dikkat çekici. 

elektronika DESTEK PROGRAMI: INSIGHT – PERSPECTIVE – OUTLOOK

Endüstriyi harekete geçiren şey, elektronika 2022'deki bilgi aktarımı ve profesyonel değişime odaklanan birinci sınıf destek programları. Electronica konferanslarının bir parçası olarak uzmanlar, otomotiv, gömülü platformlar, kablosuz sistemler ve uygulamalar alanlarındaki güncel trendleri ve gelişmeleri tartışacak.

Ayrıca yenilik olarak “World Ethical Forum” Dünya Etik Formu ve electronica ile iş birliğinde kurulan elektronika Fast Forward start-up platformunda seçilmiş genç şirketlere ortak bir stantta kendilerini tanıtma ve Fast Forward Ödülü'nü kazanma fırsatı veriyor. elektronika kariyer platformu, sektörde süregelen kalifiye işçi eksikliğini gidermek için genç yetenekleri ve katılımcıları hem dijital olarak hem de yerinde işe alma ile bir araya getirmek istiyor. 

Güncelleme Tarihi: 18 Temmuz 2022, 10:47
YORUM EKLE

Leroy

Secomea-pc

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını